Aštuoni būdai tapti laimingesniam

www.lietuvos.net

1. Rink palaiminimus.
Sukurk „Padėkos knygą“, į kurią įrašyk 3-5 dalykus, už kurios esi dėkingas. Nuo eilinio (gėlės ant palangės) iki neeilinio  (pirmi tavo vaiko žingsniai) palaiminimo. Knygą pildyk kartą per savaitę, sakykime, sekmadienio naktį. Nepamiršk įrašyti naujų palaiminimų.

2. Mokykis būti geras.
Mokykis daryti atsitiktinio gerumo darbus (užleisk eilę į parduotuvėje skubančiai mamai arba senutei) ir nuolatinio gerumo darbus (paruošk sekmadienio pietus senai kaimynei(-ui) ir pakviesk į svečius, aplankyk sergantį pažįstamą ar draugą). Būdamas geras kitiems, pažįstamiems ar ne, tu sukeli gėrio ir šilumos bangą aplink save. Toks elgesys padeda jaustis/būti kilniaširdžiu bei veikliu, o sunkiomis akimirkomis nebūsi vienišas ar prislėgtas vargų. Aplinkinių žmonių šypsenos ir palaiminimai bus skirti tau – aplinka keisis, ji bus laimingesnė.

3. Mėgaukis gyvenimo akimirkomis.
Atkreipk dėmesį į gyvenimo akimirkos malonumą ir stebuklą. Džiaukis prinokusios braškės saldumu, saulutės šiluma, gaiviu oru, jūra, šypsena draugo/draugės veide. Įamžink nufotografuodamas malonią akimirką. Sunkiais gyvenimo laikotarpiais tai padės jaustis laimingesniam.

4. Padėkok patarėjui, mokytojui.
Jei žmogus sunkiu gyvenimo tarpsniu tau patarė, palaikė ar kitaip padėjo, nebūk nerangus padėkoti, paskubėk ją išreikšti apčiuopiamai ir pagal galimybę asmeniškai.

5. Mokykis atleisti.
Išliek savo apmaudą arba pyktį parašydamas atleidimo laišką jus įžeidusiam ar suklaidinusiam žmogui. Įtampa laukiant, siekiant atpildo ir keršto akimirkos bei nemokėjimas atleisti, sukausto jūsų asmenybę.  Atleidimas gi pakelia nuotaiką, blogus prisiminimus ar net sapnus pakeičia į gerus, suteikia ramybės jūsų mintims ir pasitikėjimo savimi.

6. Skirk laiko ir dėmesio savo draugams bei šeimai.
Kur gyveni, kaip gyveni, kiek uždirbi, pareigos ir išsilavinimas, net ir sveikata, beveik neturi įtakos tavo gyvenimo laimei. Lemiamas veiksnys yra glaudūs ir stiprūs asmeniniai ryšiai su savo paties šeima ir draugais.

7. Pasirūpink kūnu.
Geras miegas, mankšta (sportas), mąstymo (loginiai) žaidimai, šypsnys ir juokas trumpam pakelia tavo nuotaiką. Jei tai taps nuolatine taisykle, tuomet gyvenimas suteiks kasdienį pasitenkinimą.

8. Atrask būdus, padedančius įveikti gyvenimo sunkumus arba stresą.
Nėra apsaugos nuo gyvenimo vargų, tačiau jiems užgriuvus, mokslininkų patvirtinta, padeda religija. Lygiai taip pat padeda ir pasaulietinis gyvenimas, išreiškiamas aksiomomis „Tai praeis“ arba „Tai, kas nesunaikino manęs, dar labiau užgrūdina ir padaro mane tvirtesnį“. Tik yra viena sąlyga – turi tuo patikėti.

www.lietuvos.net