Populiariausia degalų rūšis skiriasi priklausomai nuo Lietuvos vietovės

Lietuvos vairuotojų asmeninėms reikmėms perkama degalų rūšis priklauso nuo konkrečios vietovės – parodė praėjusių metų „ORLEN Lietuva“ degalų pardavimai privatiems klientams. Sostinės ir jos apylinkių gyventojai dažniau perka A 95 benziną, o suskystintos dujos praėjusiais metais populiariausios buvo pajūrio regione. 

 

„Populiariausi tarp privačių vairuotojų degalai yra A 95 benzinas ir suskystintos dujos. Perkamų degalų rūšis dažnai priklauso nuo to, ar degalinė yra mieste, ar šalia pagrindinių kelių. Pajūrio degalinėse parduodamų degalų kiekis labiau nei kitose vietovėse susijęs ir su sezoniškumu“, – sako „ORLEN Lietuva“ degalinių tinklo valdytojos AB „Ventus-Nafta“ generalinio direktoriaus pavaduotojas ir komercijos direktorius Saulius Žilėnas.

Per praėjusius metus parduoto A 95 benzino kiekis Vilniuje sudarė kiek mažiau nei pusę, suskystintų dujų apie trečdalį, o dyzelino – apie 15 procentų visų sostinėje parduotų degalų kiekio. Vilniuje daugiau nei kituose miestuose buvo parduoda benzino su specialiais priedais – „Verva“.

Kaune A 95 benzino ir suskystintų dujų vidutiniškai parduotas panašus kiekis – apie 38 procentus, o dyzeliniai degalai sudarė apie 14 procentų visų parduotų degalų.

Klaipėdos regiono degalinėse per praėjusius metus daugiausia buvo parduota suskystintų dujų – beveik 40 procentų visų parduotų degalų, A 95 benzinas sudarė beveik 35 procentus. Dažniau už įprastus dyzelinius degalus uostamiestyje buvo perkamas dyzelinas „Verva“, kuris yra su specialiais priedais.

„Atskiros Lietuvos vietovės išsiskiria ne tik pagal perkamas degalų rūšis, bet ir kitais vartojimo ypatumais. Tam tikrų skirtumų matyti pagal tai, kuriuo paros ar savaitės metu sulaukiama daugiausiai pirkėjų, taip pat pagal tai, kaip vairuotojai naudojasi kitomis paslaugomis, pavyzdžiui, plovyklomis“, – sako „ORLEN Lietuva“ atstovas.

„ORLEN Lietuva“ degalinių tinklą šiuo metu sudaro 22 „ORLEN Lietuva“ ir 13 „Ventus“ degalinių.