Savaitgalį sniegą tirpdys lietus

www.alfa.lt

Perkopėme į antrą žiemos pusę, o už lango vėl krapnoja lietutis. Temperatūra praėjusią naktį net pačiuose šalčiausiuose šiauriniuose rajonuose nesugebėjo nukristi žemiau nulio, o taip pat dažnai šalčiu gąsdinančioje Varėnoje buvo apie 2 laipsnius šilumos. Dienomis taip pat visur temperatūra kilo iki 1–3 laipsnių šilumos.
Ketvirtadienio rytą lijo visoje Lietuvoje, dėl to sparčiai tirpo sniego danga, kurios storis iki per naktį suplonėjo 2–3 centimetrais, o Suvalkijoje ir Vakarų Dzūkijoje visai išnyko.

Paskutiniosios šios savaitės dienos taip pat žada beveik pastovius atodrėkius, kuriuos tik labai trumpam, dažniausiai paryčiu sustingdys nedidelis šaltukas. Penktadienio naktį šilčiausia turėtų būti šalies pietuose, kur temperatūra bus artima nuliui. Šiaurėje pašals iki 1–2, o Žemaitijoje jei pragiedrėtų, tai kai kur termometrai rodys ir 3 laipsnius šalčio. Dėl to lietų keis šlapdriba, kai kur laukais nusidrieks rūkas, o druska nepabarstytus kelius padengs plikledis.

Penktadienio dieną kritulių bus nedaug, nebent dulksnos sklaidantis rūkui, o vakare iš pietų kylantys nauji debesys vėl gali atnešti kritulius į patį pietrytinį Lietuvos pakraštį. Temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį krituliai ir šiluma vėl plis po visą šalį. Dėl to šalčiausia bus pirma nakties pusė, kai šiauriniuose rajonuose dar išlis pašalę iki 2 laipsnių šalčio, tačiau iki ryto ir ten prasidės atodrėkis. Vėl turėtų dulksnoti arba lyti ir tik antroje dienos pusėje, Žemaičių aukštumose pradės kristi šlapdriba. Dieną temperatūra visur teigiama 0–3 laipsniai šilumos.

Sekmadienį kritulių bus mažiau, dieną jei ir snyguriuos tai tik kur ne kur. Vėl laukiami rūkai, o temperatūra visą parą bus artima nuliui.

Kitos svaitės pradžioje oras po truputį vės ir snigti beveik neturėtų.