Dėl lažybų apie galimas riaušes pradėtas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kurstymo  pradėti riaušes. Tyrimas pradėtas  dėl lažybų svetainėje www.triobet.com organizuojamų lažybų. Interneto svetainėje siūloma lažintis,  ar šiandien (sausio 16 d.) prie LR Seimo organizuojama protesto akcija peraugs į riaušes.
 
Tokių lažybų objektas yra tai, bus ar nebus padarytas nusikaltimas. Ikiteisminio tyrimo metu bus renkama informacija ir apie tuos, kurie atliko statymus, nes asmenys, dalyvaujantys lažybose, gali turėti materialinį suinteresuotumą daryti įtaką protesto akcijų baigčiai. Taip pat teisėsaugos pareigūnai stebės ir analizuos informaciją, susijusią su lažybomis ir pinigų statymais bei galimomis laimėjimų išmokomis.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal LR BK 283 str.1 dalį, kurioje teigiama, kad „Tas, kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiau pažeisti viešąją tvarką, taip pat tas, kas riaušių metu smurtavo, niokojo turtą ar kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų“.