Per Kalėdines šventes – tragiškos nelaimės

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad šių metų Kalėdų šventės buvo pažymėtos kaip niekad tragiškų gaisrų gausa: per keturias šventines dienas Lietuvoje buvo įregistruota 222 gaisrai, kuriuose ugnis pasiglemžė 13 žmonių gyvybes ir 2 piliečius traumavo. Dar 6 žmones išgelbėjo ugniagesiai gelbėtojai, kurie šiomis dienomis atliko 58 gelbėjimo darbus.

Šiomis dienomis kilo du gaisrai, kuriuose žuvo po 3 žmones, ir vienas gaisras, kuriame ugnis nusinešė dviejų žmonių gyvybes. Ypač tragiškas buvo šventinis Kūčių vakaras ir naktis. Pirmoji nerimastinga žinia tą vakarą atskriejo iš Kauno, kur Lazūnų gatvėje užsidegė gyvenamasis namas. Per gaisrą išdegė kambarys ir jame buvę baldai bei kiti namų apyvokos daiktai. Kambaryje buvo rastas apdegęs 67 metų vyras ir be gyvybės ženklų 62 metų moteris.

Naktį Šiaulių miesto pakraštyje, sodų bendrijoje ,,Žibutė” buvo pastebėtas degantis medinis sodo namelis. Gaisro metu nudegė namelio stogas, išdegė vidus. Numalšinus liepsnas gaisravietėje buvo aptikti 3 stipriai apdegę žmonių kūnai. Spėjama, kad tai namelio gyventojai bei jų draugas, kurie, kaip manoma, po vaišių galėjo neatsargiai rūkyti ir sukelti šį pražūtingą gaisrą.

Tokia pat tragiška nelaimė įvyko antrąją Kalėdų naktį Joniškio miesto pašonėje esančioje sodų bendrijoje ,,Sidabra”, kur taip pat užsiliepsnojo sodo namelis. Naktį šiame namelyje taip pat buvo smarkai švenčiama, o paryčiais pastate ir įvyko ši tragedija. Degantį namelį užgesino kaimynų iškviesti ugniagesiai, tačiau ugnis spėjo sunaikinti stogą ir perdengimą, išdegė ir pastato vidus. Gaisravietėje buvo rasti apdegę dviejų vyrų ir moters palaikai. Įtariama, kad ir čia žmones galėjo pražudyti jų pačių pernelyg didelis atsipalaidavimas ir neatsargumas.

Atrodo, kad dėl neatsargaus elgesio su ugnimi buvo sukelta ir daugiau tragiškų gaisrų. Kupiškio rajono Terpeikių kaime antrąją Kalėdų užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Degantis namo šeimininkas sugebėjo dar pats išeiti iš pastato, o lauke jį užgesino atbėgę kaimynai. Iškviesti medikai nukentėjusįjį išvežė į ligoninę, o atskubėję ugniagesiai užgesino gerokai apdegusį medinį namą.

Gruodžio 27-osios naktį du gaisrai pražudė du, kaip spėjama, neatsargius rūkalius. Vienas iš jų žuvo per gaisrą, kilusį Raseinių rajono Nemakščių miestelyje, o kitas Varėnoje, Gedimino gatvėje. Šiuose gaisruose išdegė kambariuose patalynė ir skudurai.

Dar du žmonės tą dieną žuvo Raseinių rajono Žibulių kaime, kur išdegė gyvenamasis namas, ir Kaune, Birštono gatvėje, kur apleistame pastate išdegė šiukšlės.

Kad išvengtume tokių skaudžių nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, saugiai naudotis šildymo įrenginiais.

Per šias šventines dienas žmones pražudė ne tik gaisrai, bet ir plonas ledas, vos aptraukęs mūsų šalies nedidelius vandens telkinius, nes ant didesnių ežerų dar tyvuliavo vanduo, ir ten poledinės žūklės mėgėjams dar nebuvo ką veikti. Taigi, per šias šventines dienas šalies tvenkiniuose nuskendo 4 žmonės, o dar 6 buvo išgelbėti. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja šalies gyventojus, kad ledas ant daugelio vandens telkinių yra labai plonas, vos keli centimetrai, ir lipti ant jo yra mirtinai pavojinga.