Nesklandumai Šventosios nekilnojamojo turto versle

alfa.lt

Šventojoje nekilnojamojo turto nuomos ir pardavimo verslą Mažeikių rajono mero 53 metų Vilhelmo Džiugelio šeima pradėjo nuo įstatymo pažeidimų, skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.

 

Gulbių gatvėje esančiame 12 arų žemės sklype Mažeikių vadovo sūnus 29 metų Jonas Džiugelis yra pastatęs 5 sublokuotus vieno aukšto su mansarda kotedžus.

 

Šie statiniai yra gerokai nutolę nuo savivaldybėje patvirtinto pastatų projekto ir viršija Šventosios detaliojo plano leidžiamus statybos reglamentus.

 

Rugsėjo pabaigoje tarybos posėdyje buvo patvirtintas šio sklypo detalusis planas, kuris įteisino dar prieš metus pastatytų kotedžų dydį.

 

Per pusantro mėnesio J.Džiugelis spėjo parengti ir naują kotedžų rekonstrukcijos projektą, o šiandien savivaldybės nuolatinėje statybos komisijoje tikisi gauti statybos leidimą jau stovintiems ir poilsiautojams nuomojamiems kotedžams.

Specialistų teigimu, Mažeikių rajono mero sūnui gavus naują statybos leidimą, bus neįmanoma užfiksuoti ankstesnės statybos pažeidimų.

2006 metų liepos pabaigoje Mažeikių rajono mero žmonai 35 metų Ramunei Džiugelienei savo sklype buvo leista pasistatyti 2 butų namą su verslo patalpomis. Buvo numatyta, kad pastatas užims 242 kvadratinius metrus sklypo ploto, jo aukštis nesieks 8 metrų, o statinio tūris sudarys 1275 kubinius metrus.

Po pusmečio statybos reikalais ėmė rūpintis sklypo savininkas – mero sūnus J.Džiugelis.

Prieš metus atlikus nebaigtos statybos inventorizaciją paaiškėjo, kad leidžiamas sklypo užstatymas padidėjo 77 kvadratiniais metrais, pastato tūris – beveik 500 kubinių metrų, o kotedžai išaugo iki 9 metrų aukščio.

Kad penkis kotedžus būtų galima parduoti atskirai, reikėjo keisti žemės sklypo paskirtį, kuri vietoj individualių namų leistų statyti daugiabučius. Tam tikslui buvo užsakytas detalusis planas. Be sklypo paskirties keitimo, jis turėjo įteisinti padarytus nukrypimus nuo projekto ir leisti pristatyti dar vieną kotedžą.

Nors tik dabar prašoma statybos leidimo rekonstruoti šį pastatą, kotedžai nuomojami ir pardavinėjami jau seniai.

Be šio sklypo, dar buvo projektuojamas šalia esantis ir viena tvora aptvertas Mažeikių bendrovei „Baltijos investiciniai projektai“ priklausantis sklypas.

Jame pastatyta lygiai tokia pati kotedžų eilė ir padaryti tokie patys pažeidimai. Kotedžus ruošiamasi statyti ir priešais esančiuose dviejuose Audronašos gatvės sklypuose, kurie priklauso Mažeikių rajono mero žmonai R.Džiugelienei ir tos pačios bendrovės direktoriui, J.Džiugelio draugui Sauliui Tikniui.

Rengiamu žmonos sklypo detaliuoju planu ne kartą domėjosi ir į Palangą važinėjo pats Mažeikių rajono meras V.Džiugelis. Kartu jis teiraudavosi ir dėl sūnaus sklypo reikalų.

Tačiau atėjus metui atsiskaityti už parengtus ir taryboje patvirtintus detaliuosius planus, mero sūnus ir jam artimos bendrovės vadovas nėrė į krūmus.

Pagal sudarytą sutartį už tris projektus jie projektuotojai liko skolingi 45 tūkstančius litų. Nesumokėtą atlygį projektuotoja dabar bando atgauti per teismą.

Dar 10 tūkstančių litų projektavimo įmonei yra skolingas pats meras. Jo sūnus liko neatsiskaitęs ir su Palangos savivaldybe – turi sumokėti 8 tūkstančius litų miesto infrastruktūrai. Mažeikių rajono meras V.Džiugelis apie sūnaus sklypą ir statybos pažeidimus kalbėti nenorėjo: „Sūnus yra suaugęs, tai – jo reikalai“.

Tačiau detaliuosius planus rengusią projektuotoją jis apkaltino lėtu darbu. „Mano sklypo detalusis planas rengiamas jau dveji metai. Pavėlavo pabaigti sūnaus sklypo detalųjį planą. Dėl to kotedžų pirkėjai nutraukė pirkimo ir pardavimo sutartis, o sūnus patyrė didelių nuostolių.

Neparduodami kotedžai statyti už banko kreditus, už kuriuos reikia mokėti dideles palūkanas“, – kaltinimus projektuotojai žėrė Mažeikių rajono meras.