Prevencinė priemonė "Jaunimas"

Mažeikiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, nuo šių metų lapkričio 10 dienos iki kitų metų lapkričio 10 dienos vykdoma prevencinė priemonė „Jaunimas“, skirta vaikų ir jaunimo teisės pažeidimų, nusikaltimų, alkoholio vartojimo prevencijai. Šios priemonės metu ypatingas dėmesys skiriamas vaikų ir jaunimo elgesio kontrolei kaimiškose seniūnijose, jaunimo recidyviniam nusikalstamumui mažinti.
Praėjusį savaitgalį dviejų prevencinių reidų metu Laižuvos ir Sedos seniūnijose nustatyti 5 asmenys, įtariami nusikalstamų veikų padarymu, trys alkoholio vartojimo viešoje vietoje atvejai ir vienas alkoholinių gėrimų pardavimo nepilnamečiams atvejis.

Mažeikių rajono policijos komisariatas prašo gyventojų informuoti apie pastebėtus vaikų ir jaunimo daromus teisės pažeidimus šiais telefonais: 112 arba anoniminiu pasitikėjimo telefonu Mažeikiuose Nr. (8-443) 98 084; Telšiuose Nr. (8-444) 60 345, Policijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos Nr. ( 8-5) 272 5372.

Policija taip pat primena gyventojams: Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 str. 4 punkte nurodoma:
Lietuvos Respublikoje draudžiama parduoti:
     1) pilstomus alkoholinius gėrimus. Šis draudimas netaikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems stacionariose viešojo maitinimo įmonėse, stacionariuose pastatuose vykstančiose parodose bei mugėse, tarptautinio susisiekimo traukiniuose, siaurojo geležinkelio traukiniuose ir laivuose, kuriuose yra atskirai įrengtos viešojo maitinimo vietos, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, alkoholiniams gėrimams (kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų), parduodamiems nestacionariose viešojo maitinimo įmonėse savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpiu, taip pat pilstomiems alui, alaus mišiniams su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidrui, parduodamiems firminėse gamybos įmonių parduotuvėse, pilstomiems alui, alaus mišiniams su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidrui (kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 6 procentų), parduodamiems masiniuose renginiuose, parodose bei mugėse;
     2) alkoholinius gėrimus neblaiviems asmenims;
     3) alkoholinius gėrimus asmenims, jaunesniems kaip 18 metų.
     Pažeidus minėtą tvarką, administracinė atsakomybė taikoma ne tik pardavėjai, bet ir įmonei: už šio Įstatymo 18 straipsnio 4 dalies 3 punkto reikalavimo nesilaikymą įmonės baudžiamos nuo vieno tūkstančio litų iki trijų tūkstančių litų bauda.

Taip pat nuo 2008 m. spalio 14 dienos įsigaliojo naujas administracinio teisės pažeidimo kodekso 1781 straipsnis (asmenų iki aštuoniolikos metų alkoholinių gėrimų vartojimas ar jų turėjimas), kuris numato administracinę atsakomybę ne tik už alkoholio vartojimą, bet ir už alkoholinių gėrimų turėjimą.