Konstitucijos egzaminą laikė trys mažeikiškiai

Spalio 4 d., šeštadienį, visoje šalyje, taip pat ir Mažeikiuose, vyko antrasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas. Jo tikslas – kiekviename rajone išaiškinti po vieną gyventoją ir vieną savivaldybės politiką, geriausiai išmanančius.
Šiemet Konstitucijos egzaminą laikė tik trys mažeikiškiai. Tarp jų nebuvo nė vieno politiko. Prisiminkime pirmąjį Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminą. Jį laikė septyni mažeikiškiai, iš jų – keturi Savivaldybės nariai. Jau praeitais metais mažeikiškiai gan vangiai reagavo į tokį žinių patikrinimą, o šiais metais jis sulaukė dar mažesnio mūsų miesto gyventojų dėmesio.
Žinios buvo tikrinamos testo forma – prie pateiktų klausimų reikėjo pasirinkti vieną iš keturių atsakymų variantų. Po egzamino visiems trims jame dalyvavusiems gyventojams buvo įteikti LR Konstitucijos egzemplioriai ir specialiai šiai progai pagaminti rašikliai.
Daugiausia balų surinkusi Mažeikių Gabijos gimnazijos ketvirtos klasės moksleivė Greta Dargytė spalio 25 d. dalyvaus Vilniuje vyksiančiame Konstitucijos egzamino antrajame etape. Sostinėje G. Dargytė rašys interpretaciją apie tam tikrą konstitucinio reguliavimo aktualiją.