Asociacijos „Langas į ateitį“ kursuose mažeikiškiai išmoko šiuolaikinio gyvenimo pagrindų

Mažeikių rajono gyventojams praėjusieji metai buvo kupini naujų žinių ir atradimų. Asociacijos „Langas į ateitį“ rengiamuose nemokamuose kompiuterinio raštingumo kursuose naujų žinių sėmėsi vyresnio amžiaus žmonės, pensininkai, bedarbiai, neįgalieji, namų šeimininkės ir kiti norintys. Kursuose „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“ įgytos žinios jiems atvėrė naujus kelius darbo rinkoje ir kasdieniame gyvenime.

 

Iš viso kompiuterinio raštingumo kursuose mokėsi daugiau nei 400 Mažeikių ir aplinkinių vietovių gyventojų.

 

Net 58 proc. kursų dalyvių buvo bedarbiai, o 37 proc. – kaimiškųjų  vietovių gyventojai, kurie aktyviai mokėsi 10-yje Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialų.

 

Žinių visuomenės plėtrą skatinančios asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė tikisi, kad įgytos žinios ne tik padės greičiau sugrįžti į darbo rinką darbo neturintiems gyventojams, bet ir pravers kasdieniame gyvenime – mokant mokesčius, ieškant informacijos ir naudojantis kitomis kompiuterio teikiamomis galimybėmis.

 

Mažeikių rajono gyventojai kursų metu įsitikino, kad amžius mokslui ir naujiems įgūdžiams – ne kliūtis. Geriausias to pavyzdys – 84 metų ponas Stasys, sėkmingai baigęs kursus ir niekuo nenusileidęs kitiems, jaunesniems, dalyviams.

 

„Labai džiaugiamės, kad net 56 proc. kursus baigusių gyventojų buvo vyresni nei 45 metų. Vadinasi, pamažu suprantame, kad norėdami suspėti su sparčiai besikeičiančiu pasauliu, turime ir patys nuolat tobulėti. Manau, tai patvirtintų ir kursus baigę mažeikiškiai. Daugumai jų kursai – tai ne tik pažymėjimas rankose, bet ir naujo gyvenimo etapo pradžia“, – sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

 

Net 99 proc. kursų dalyvių mokymams pasibaigus įvertino kursus kaip naudingus ar net labai naudingus. „Kursais esu labai patenkinta, džiaugiuosi juos lankiusi. Naujos žinios visada praverčia, tai kodėl nepasinaudoti galimybe šio to išmokti visiškai nemokamai?“, – klausė sėkmingai kursus pabaigusi ir daug naudingų dalykų sužinojusi mažeikiškė.

 

2010 vasarą prasidėjęs projektas „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“ dar nesibaigė – jis tęsis iki šių metų vasario. Tad visi Mažeikių gyventojai, norintys nemokamai išmokti naudotis kompiuteriu ir elektroninėmis paslaugomis, kviečiami registruotis į kursus telefonu 8 (5) 2123172. Projekto interneto svetainės adresas: www.epilietis.eu.

 

Iš viso iki projekto pabaigos – 2012–ųjų metų vasario – su informacinėmis komunikacinėmis technologijomis planuojama supažindinti ir e. paslaugomis naudotis išmokyti 16 tūkst. Lietuvos gyventojų.

 

Mažeikių rajono savivaldybės informacija

 

{parasas}