„ORLEN Lietuva” investuoja į chemijos mokslo ateitį

Didžiausia Lietuvos chemijos pramonės bendrovė „ORLEN Lietuva“ skyrė 90 tūkst. litų paramą Vilniaus, Kauno technologijos ir Klaipėdos universitetų chemijos ir technologijų fakultetams. Universitetai gautą paramą panaudos tyrimams, kurie yra susiję su aplinkosauga ir chemijos mokslo studijų kokybės gerinimu.

Minint Jungtinių Tautų (JT) paskelbtus Tarptautinius chemijos metus, „ORLEN Lietuva“ Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos universitetams skyrė po 30 tūkst. litų paramos. Universitetų atstovai sako, kad įmonės iniciatyva suteikta parama leis pagerinti studijų kokybę, įgyti daugiau praktinių įgūdžių ir vykdyti mokslinius tyrimus.

 

„Mokslas ir verslas turi eiti kartu, siekiant užtikrinti tvarią žmonijos raidą ir aplinkosaugos sprendimų efektyvumą. Tikime, kad prie to prisidės ir mūsų chemijos mokslo sklaidos iniciatyva, kurią globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija“, – sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneuszas Fąfara. 

 

Klaipėdos universiteto Jūrų technikos fakulteto Technologinių procesų katedros profesorius habil. dr. Vytenis Zabukas pažymi, kad už paramos lėšas bus įsigyta įranga, kuri padės vykdyti saugaus naftos produktų transportavimo jūromis tyrimus, integruoti jūrinio sektoriaus studijų ir verslo centrų plėtrą. „Studentai galės naudotis „ORLEN Lietuva“ specializuota biblioteka, konsultuotis su įmonės darbuotojais rengiant baigiamuosius mokslinius darbus, atlikti praktiką. Toks teorijos ir praktikos derinys yra puikus pavyzdys kitoms mokslo ir verslo struktūroms“, – sakė prof. V. Zabukas.

 

Kauno technologijos universiteto Organinės chemijos katedros prodekanas doc. dr. Linas Miknius sakė, kad „ORLEN Lietuva“ parama bus skirta nudėvėtų padangų perdirbimo į skystąjį kurą tyrimams. „Mūsų tikslas – sukurti technologinę įrangą, kuri ateityje užtikrintų pelningą gamybą. Šiuo metu siekiame pereiti nuo laboratorinio prie pilotinio padangų perdirbimo į degalus įrenginio paleidimo.“

 

Vilniaus Universiteto Chemijos fakulteto dekanas prof. habil. dr. Aivaras Kareiva pasakojo, kad už Mažeikių bendrovės skirtą paramą jau įsigyta ir montuojama garso įranga prof. Kazio Daukšo auditorijoje, taip pat planuojama išleisti Lietuvos chemijos istorijos ir enciklopedijos leidinius.

 

„Gaudami papildomą verslo paramą galime pakelti mokslinius tyrimus į aukštesnį lygmenį, taip suteikdami mokslininkams ir dėstytojams papildomas galimybes tobulėti. Tokiu būdu galėsime pritraukti ir sulaikyti nuo emigracijos mūsų jaunuosius protus, kurie universitete įgytą savo intelektualinį potencialą atsineš į Lietuvos chemijos įmones. Suveiks grįžtamasis ryšys, nes tokios investicijos visuomet atsiperka“, – teigė prof. habil.dr. V. Zabukas.

 

2011-ieji metai Jungtinių Tautų (JT) generalinės asamblėjos sprendimu yra paskelbti Tarptautiniais chemijos metais. „ORLEN Lietuva“ prisijungė prie šios iniciatyvos su savo chemijos mokslo sklaidos programa, kurią globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

 

Visoje Lietuvoje vykstančių Tarptautinių chemijos metų renginių ciklas skirtas chemijos mokslo istorijai, moterų vaidmeniui chemijos tyrimuose, chemijos mokslo perspektyvoms, darniai plėtrai, socialinei ir ekonominę šio mokslo įtakai. 

 

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos universitetai lapkričio 25-ąją, penktadienį, visus šalies vyresniųjų klasių moksleivius kviečia į visuotinę chemijos pamoką. Mokinių laukia pažintinė programą, kuri atskleis chemijos mokslo perspektyvas ir reikšmę, sprendžiant aktualiausias šiuolaikinio pasaulio problemas.

 

Šaltinis: orlenlietuva.lt

 

{parasas}