Dovanok naują knygą savo miesto bibliotekai!

Į šalies vadovę kreipėsi 300 Šiaulių krašto vaikų. Savo laiške jie papasakojo, kad labai mėgsta skaityti, tačiau šalies bibliotekose trūksta naujų knygų.

Prezidentė nusprendė išpildyti šių vaikų svajonę ir padovanoti jų krašto bibliotekai reikiamų knygų. Tačiau prie šios idėjos prisijungus Lietuvos leidėjų asociacijai, Bibliotekininkų draugijai, Spaustuvininkų asociacijai, Rašytojų sąjungos leidyklai, knygynų tinklams „Vaga“, „Pegasas“ ir „Knygų namai“, Sigutės Chlebinskaitės studijai „Tu gali sukurti knygą“, LRT ir radijui „Laisvoji banga“, akcija „Knygų Kalėdos“ tapo nacionaline.

 

Akcijoje dalyvaus apie 1,5 tūkst. šalies bibliotekų. Akcijai yra parengtas bendrinis 45 naujų knygų sąrašas, ko labiausiai trūksta bibliotekoms. Viena sąlygų yra ta, kad knygos turėtų būti išleistos ne seniau nei trejų metų laikotarpiu.

 

Akcijoje dalyvaujantys knygynai „Vaga“, „Pegasas“ ir „Knygų namai“ turės parengę specialias lentynas su plakatais, kuriose bus reikalingos knygos. Jas bus galima įsigyti su 20 proc. nuolaida ir palikti bibliotekoms arba nešti į bibliotekas.

 

Žmonės reikalingas knygas galės nešti ir šiaip, iš namų į bibliotekas, tačiau jų nešti į knygynus nebus galima.

 

Lapkričio 25 d. eglutės įžiebimu Prezidentūroje prasidėsianti akcija „Knygų Kalėdos“ pakvies visus šalies žmones branginti knygą, skaityti ir dovanoti naujų knygų savo krašto bibliotekoms.

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai reikalingų knygų sąrašą rasite prisegtuke.

 

Mažeikių viešosios bibliotekos informacija

 

{parasas}