Startavo policijos elektroninių paslaugų portalas www.epolicija.lt

Policijos elektroninių paslaugų sistema www.epolicija.lt buvo kuriama ir tobulinama beveik du metus ir visuomenei tapo prieinama nuo lapkričio 1-osios dienos.

Policijos paslaugas perkėlus į elektroninę erdvę, gyventojai turi galimybę naudotis patogiomis elektroninėmis priemonėmis, pasirinkti, kokiu būdu pranešti apie nusikaltimus, įvykius ar kitus teisės pažeidimus policijai.

 

Tai galima padaryti užpildant specialias formas interneto svetainėje www.epolicija.lt, siunčiant laišką elektroniniu paštu epolicija@policija.lt arba siunčiant trumpąją žinutę (SMS) ar daugiaformatį pranešimą (MMS) telefonu 8 614 34567.

 

Policija atkreipia visuomenės dėmesį, jog naujoji sistema ir telefono numeris 8 614 34567 yra skirti ne skubiajai pagalbai gauti.

 

Pranešimus gyventojai gali teikti tiek anoniminiu būdu, tiek identifikavę savo tapatybę elektroninėmis tapatybės nustatymo priemonėmis. Pastariesiems sistemoje bus lengvai prieinama informacija apie jų pranešimo priėmimą, nagrinėjimo eigą, institucijos, įstaigos ar pareigūno priimtą sprendimą dėl pranešimo. Šią informaciją autorizuotą pranešimą pateikęs asmuo gaus ir elektroniniu paštu bei trumposiomis žinutėmis (SMS).

 

Naudojantis elektroninių policijos paslaugų sistema, gyventojams kai kuriais atvejais nebereikės vykti į policijos komisariatą. Elektroniniu būdu pranešimą policijai jie galės pateikti tiesiog iš namų, darbo ar įvykio vietos. Tuo tarpu policijos darbas taps efektyvesnis, o dėl paslaugų viešumo – skaidresnis.

 

PD prie L VRM informacija

 

{parasas}