Automobilis žiemą. Plauti ar neplauti?

Plauti ar neplauti. Su tokia dvejone kiekvieną žiemą susiduria turbūt kiekvienas vairuotojas. Dažnas priima sprendimą neplauti. Dažniausiai dėl to, kad šalta, automobilis greitai vėl išsipurvina. Tačiau specialistai taria griežtą „taip“. Žiemą automobilį plauti ne tik kad privaloma, bet tai reikia daryti dažnai. Plovimams žiemą reikia specialiai paruošti automobilį – sutepti durelių gumas, spyneles, apsaugoti jas nuo vandens.

 

Tačiau vien plovimo nepakanka. Prieš žiemą automobilį dar reikėtų nupoliruoti. Ši procedūra ne tik atnaujina automobilio spalvą, bet jo paviršius pasidengia papildoma apsaugine danga.

 

Kaip teisingai nuplauti automobilį žiemą? Ypač kai spaudžia padorus šaltukas?

 

Kad ir kokią plovyklą pasirinktų vairuotojas, automobilio plovimo kokybę lemia keturi veiksniai: temperatūra, chemikalų koncentracija, mechaninis poveikis ir laikas. Visi jie sudaro vadinamąjį valymo ir plovimo prasmės ratą, o vienam iš elementų sumažėjus, jį reikia kompensuoti kitu.

 

Būtent todėl plovimas savitarnos plovyklose žiemą gali būti kur kas mažiau efektyvus nei šiltuoju metų laiku, nes į smulkmenas neįsigilinę vairuotojai gali minėtą ciklą sumaišyti, taikyti netinkamomis proporcijomis.

 

Automatinėse plovyklose specialios putos ir šampūnas nuo automobilio paviršiaus pakelia nešvarumus, tada šepečiais purvas pašalinamas, o užpurškiamas vaškas užpildo dažytų paviršių mikroporas, pažeidimus ir sudaro apsauginę plėvelę. Visas šis ciklas paaiškina pagrindinius automobilio plovimo principus.

 

Būtent dažų ir antikorozinės dangos pažeidimai leidžia rūdims greičiau apimti pažeistas vietas. Kuo dažniau automobilis plaunamas, padengiamas apsaugine danga, tuo mažiau pažeisti plotai kontaktuoja su aplinka. Be to, vaško sluoksniu padengtas automobilis yra atsparesnis aplinkos poveikiui, prie jo paviršiaus mažiau limpa dulkės ir purvas. Dar daugiau, vizualiai atnaujinami automobilio dažai, plastikinės detalės, paviršius tampa lygesnis, labiau blizga.

 

Gyvenantiems mieste specialistai pataria automobilius plauti kartą per savaitę ar bent kelis kartus per mėnesį. Jei mašina plaunama rečiau, suodžiai, rūgštys ir kitos lakiosios medžiagos, sudarančios smogą, prikimba prie automobilį dengiančių dulkių ir sudaro paviršiams žalingą riebalų plėvelę.

 

Vairuotojus dažnai trikdo tai, kad po plovimo žiemą dažnai užšąla durelių gumos, spynelės. Nuo to galima apsidrausti mašiną atiduodant plauti į rankinį plovimą taikančias plovyklas. Pastarųjų darbuotojai, jei savo darbą atlieka gerai, jautrias vietas išdžiovina stipria oro srove ir šluostėmis.

 

Taip pat rekomenduojama automobilio tarpus sutepti specialiomis silikoninėmis medžiagomis.

 

Nuplovę automobilį, gerai išdžiovinkite spyneles ir patikrinkite stabdžius. Stabdžiai greičiau išdžius porą kartų paspaudus stabdžių pedalą. Plaunant automobilį, taip pat svarbu išvalyti ratų diskus ir gaubtus, kad ant jų nesikauptų purvas ir kelio druska.

 

{alfa2}