Nusikaltėliams gudrumo netrūksta

Pasak policijos, vagystės iš automobilių – vienas populiariausių nusikaltimų Lietuvoje. Mūsų šalyje nusikaltėliai kasdien „apšvarina“ kelias dešimtis mašinų. Policijos pareigūnai sulaiko nemažai linkusiųjų daryti šios rūšies nusikaltimus, tačiau tokių nusikaltimų beveik nemažėja, nes iš mašinos pagrobti magnetolą ar neatsargaus gyventojo paliktą rankinę yra labai lengva. Tai tetrunka kelias sekundes.

 

Policija pastebi, kad apsaugos signalizacijos automobiliuose gelbsti mažai, nes nusikaltėliai puikiai supranta, kad miestiečiai jau taip priprato prie naktį ir dieną stūgaujančių mašinų signalizacijų, jog į jas beveik nebekreipia dėmesio.

 

Nusikaltėliai ne tik tradiciškai naktimis apvaginėja automobilius, bet sugalvoja vis naujų ir mažiau rizikingų pasipelnymo būdų.

 

Pastaruoju metu padažnėjo atvejų, kai mašinos apvagiamos netgi tada, kai šalia yra vairuotojai. Tokios nusikalstamos veikos planas labai paprastas, o nusikaltimo sėkmės garantas – mašinų savininkų neatidumas ir neatsargumas.

 

Šios rūšies nusikaltėliai savo aukų dažniausiai laukia prie parduotuvių ar nesaugomų automobilių stovėjimo aikštelių. Atvažiavus brangesnei mašinai ir jos vairuotojui nuėjus apsipirkti, nusikaltėlis praduria automobilio padangą ir laukia iš parduotuvės išeinančio „kliento“.

 

Dažniausiai paduriama užpakalinė dešinė mašinos padanga. Toliau nusikaltimo scenarijus gali keistis. Jeigu mašinos savininkas iškart pastebi orą leidžiančią padangą, remonto griebiamasi tuoj pat, tačiau jei oras iš pradurtos padangos veržiasi lėčiau, automobilis suspėja kiek pavažiuoti. Tokiu atveju nusikaltėliai seka paskui. Jie puikiai supranta, kad vairuotojas vis tiek bus priverstas anksčiau ar vėliau pakeisti pradurtą padangą.

 

Na, o po to viskas vyksta pagal vagišių sumanymą. Mašinos savininkui keičiant dešinį ratą, kažkas tyliai atidaro neužrakintas vairuotojo pusės dureles ir iš mašinos salono pagrobia vertingus daiktus. O vairuotojas vagystę paprastai pastebi tik po keliolikos minučių baigęs darbą, todėl nusikaltėlis spėja pasprukti.

 

Policijos pareigūnai gyventojus ragina vertingų daiktų mašinose geriau nepalikti, o radus pradurtą savo mašinos padangą, prieš ją keičiant – užrakinti automobilio saloną.

 

Šaltinis: policija.lt

 

{parasas}