Gyventojai kviečiami į „Mobilųjį priimamąjį“ Mažeikiuose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) nuo rudens tęsia ministerijos priimamojo vizitus po Lietuvą. Taip siekiama, kad kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo to, ar jis gyvena Vilniuje, ar mažame miestelyje, turėtų vienodas galimybes kreiptis į specialistus bei aiškintis iškilusias problemas.

Planuojama, kad iki kitų metų pabaigos ministerijos specialistai apsilankys beveik visose Lietuvos savivaldybėse. Spalio 13 dieną, ketvirtadienį, numatytas vizitas ir Mažeikiuose.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, svarbiausias šių vizitų tikslas – padėti žmonėms, atsakyti į jų klausimus, išanalizuoti kiekvieno atvejį, patarti, ką reikėtų daryti, norint išspręsti konkrečią problemą.

 

„Daugelis žmonių turi klausimų, į kuriuos norėtų sulaukti kvalifikuotos specialistų pagalbos, patarimų ar nukreipimo tinkama linkme. Galbūt vienam svarbūs socialinės paramos klausimai, kiti nori pasikonsultuoti dėl motinystės atostogų, treti galbūt turi problemų su darbdaviu ir niekaip nesiseka rasti išeities. Kartais tai būna labai rimtos bėdos, kartais tiesiog elementarūs klausimai. Įvertinus tai, kad žmonės ne visada išdrįsta kreiptis į ministeriją, o dažnai net nežino, į kokią tiksliai instituciją reikėtų kreiptis, mes nusprendėme, kad patys pas juos važiuosime ir aplankysime visas savivaldybes“, – apie ministerijos „mobiliojo priimamojo“ idėją pasakoja ministras D. Jankauskas.

 

Kokiais klausimais galima kreiptis?

 

Į „mobilųjį priimamąjį“ atėję gyventojai atvykusiems specialistams galės užduoti klausimų iš visų sričių, už kurias atsakinga ministerija. Tai socialinis draudimas ir pensijos („Sodros“ mokamos pašalpos, pensijos, kitos išmokos, taip pat valstybinės pensijos), socialinė aprėptis ir bendruomenės (lygios žmonių teisės, socialinės paslaugos, bendruomenių aktualijos), šeimos gerovės klausimai (piniginė parama šeimoms, studentams, vaikų ir jaunimo klausimai, pavyzdžiui, įsivaikinimo galimybės), darbo santykiai (darbo ir poilsio laikas, viršvalandžiai, darbo apmokėjimo klausimai, nelegalus darbas).

 

Taip pat gyventojai turės galimybę domėtis ir SADM pavaldžių institucijų, pavyzdžiui, „Sodros“, Lietuvos darbo biržos, Neįgaliųjų reikalų departamento, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos, Vaikų išlaikymo fondo, Valstybinės darbo inspekcijos ir kitų įstaigų darbu, klausti, informuoti ministerijos atstovus, jei žmonės nėra patenkinti pavaldžių institucijų veikla.

 

Kaip reikia registruotis?

 

Norintieji atvykti į susitikimą su specialistais, turėtų registruotis telefonu: (8 443) 90143. Taip pat galite siųsti išankstinius klausimus ministerijos specialistams elektroniniu paštu: visuomene@socmin.lt. Tuomet, specialistams atvykus į Jūsų miestą, jau bus paruoštas konkretus atsakymas į Jūsų klausimą.

 

„Stengsimės padėti kiekvienam žmogui, todėl norėčiau paraginti, kad eidami į mūsų priimamąjį, gyventojai atsineštų visus turimus dokumentus, kurie paaiškina konkrečią problemą. Tai gali būti įvairūs raštai, susirašinėjimai su savivaldybe. Žinoma, tai nėra būtina, bet, jei tokius dokumentus turite – specialistai galės aiškiau suvokti situaciją“, – tvirtino Ministerijos priimamojo skyriaus vedėja Laima Venckūnienė.

 

„Taip pat norėčiau atkreipti dėmesį, kad priėmimuose bus išklausytas kiekvienas. Net jei specialistai nespės atsakyti į klausimą vizito metu, vėliau analizuos ir atsakys žmogui patogia forma: paskambins ar atsakys raštu“, – tvirtino L. Venckūnienė.

 

Daugiau informacijos apie „mobilųjį priimamąjį“ galite rasti: www.socmin.lt/mobiluspriimamasis.  

 

SADM „mobiliojo priimamojo“ vizitas Mažeikiuose vyks spalio 13 dieną, ketvirtadienį, 13.30-15.30 val. Socialinės paramos skyriuje (Stoties g. 18, II aukštas, tarybos posėdžių salė). Kviečiame dalyvauti!

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}