Knygynų tinklas „Pegasas“ sekmadieniui rekomenduoja Stefano Zweigo romaną „Permainų svaigulys“

Stefan Zweig romano „Permainų svaigulys“ herojė Kristina Hoflėner įsidarbina jaunesniąja pašto tarnautoja Austrijos kaimelyje Mažajame Reiflinge.

Pasibaigus karui vargų sumažėjo, tačiau ateitis vis tiek neatrodo šviesi ir džiuginanti. Bet štai vieną dieną visai netikėtai Kristina gauna telegramą – merginą giminaičiai kviečia atostogauti į Šveicariją.

Nykus ir vienodas gyvenimas staiga pasikeičia, Kristina atvyksta į prabangų viešbutį, kur jos laukia turtingas, kupinas pramogų pasaulis. Aplinkiniai su ja elgiasi itin draugiškai ir maloniai, mat pasklinda kalbos, kad Kristina yra „kilminga panelė Kristiana fon Bolen“.

 

Kukli mergina iš provincijos pirmą kartą gyvenime pasijunta žavi ir geidžiama. Tačiau kai kurių aplinkinių pavydas ir intrigos sugriauna visas iliuzijas – išaiškėja tikroji Kristinos kilmė, tad mergina privalo grįžti atgal į nuobodžią ir varganą kasdienybę, kuri po spindinčio gyvenimo patirties atrodo dar labiau nekenčiama…

 

Tačiau netikėtai Kristina susipažįsta su maištininku Ferdinandu. Ir gimsta planas…

 

Stefan Zweig romanas „Permainų svaigulys“ pirmą kartą išleistas tik praėjus keturiasdešimčiai metų po autoriaus mirties. Kodėl rašytojas šio romano nedavė spausdinti, nežinoma.

 

{pegasas2}