Automobilis negali nugalėti traukinio

Mažeikiuose neapdairumas nusinešė jau trijų žmonių gyvybes: dvi senolės žuvo, eidamos per pėsčiųjų perėją, skirtą pereiti geležinkelio bėgius, ir viena moteris, kai automobilis susidūrė su traukiniu.

Važiuojant ar einant per geležinkelio pervažą reikia būti labai atsargiems.

 

Traukinio ir automobilio susidūrimą galima palyginti su automobilio ir aliumininės skardinės susidūrimu. Nepaisant to, vairuotojai vis tiek rizikuoja ir kerta pervažas matydami artėjantį traukinį.

 

Remiantis pasauline statistika dauguma automobilių ir traukinių susidūrimų įvyksta dieną, esant geroms eismo sąlygoms.

 

Atsakomybė stengiantis išvengti eismo įvykio tenka automobilio vairuotojui, kadangi traukinio vairuotojas neturi galimybės manevruoti, be to, jo stabdymo atstumas yra nepalyginamai ilgesnis.

 

Net važiuodamas per saugomą geležinkelio pervažą, automobilio vairuotojas privalo būti labai atsargus. Visada prieš užvažiuojant ant bėgių reikia būti įsitikinus, kad manevras yra saugus.

 

Jei automobilis užstringa ant bėgių ir nėra jokios galimybės jį pajudinti, vairuotojas turi nedelsdamas palikti jį ir pasitraukti nuo bėgių bei bėgti link atvažiuojančio traukinio. Tokiu būdu galima sumažinti riziką, jog būsime sužaloti automobilio nuolaužų.

 

Jei vairuotojas kirsdamas pervažą pastebi, kad užkardas ima leistis, jis turėtų vis tiek važiuoti į priekį, kad nebūtų įkalintas ant bėgių. Jeigu atrodo, kad užkardai ar šviesos veikia netinkamai, apie tai iš karto reikėtų pranešti pervažos prižiūrėtojui.

 

Ypač atsargūs turėtų būti vairuotojai, kurių transporto priemonė turi priekabą ar velka kitą automobilį. Jie turėtų puikiai žinoti bendrą automobilio/automobilių ilgį ir turėti omenyje, jog didesnė masė reiškia ilgesnį stabdymo kelią.

 

Ta pati taisyklė galioja sunkvežimių vairuotojams. Rizikuojant kirsti geležinkelio pervažą paskutinę minutę gali nutikti taip, kad visas automobilis nespės pasitraukti nuo bėgių ar užkardas nusileis tarp automobilio ir priekabos.

 

Saugumo geležinkelio pervažose patarimai:

 

Visada tikėkitės atvažiuojančio traukinio;

Prieš kirsdami bėgius sulėtinkite automobilį ir apsidairykite į abi puses;

Niekada nekirskite bėgių, jei matote ar girdite atvažiuojantį traukinį;

Pervažoje ar prieš ją nelenkite kitų transporto priemonių;

Nesustokite per arti bėgių – prisiminkite, kad traukinys yra platesnis negu bėgiai, todėl jam reikia daugiau erdvės abiejose pusėse.

 

{diena2}