Aparatas verčia plastiko atliekas į skystą naftos produktą tiesiog namuose

Kiekvieni namai susiduria su plastiko atliekų problema. Kaskart nugabenti jas į perdirbimo centrą dažnai neįmanoma dėl laiko stygiaus.

Plastiko atliekų problemai spręsti Akinori Ito suprojektavo išmoningą mašiną, kuri paverčia plastiko atliekas atgal į naudoti tinkamą skystą naftos produktą.

Šis saugus, švarus bei labai patogus naudoti „Blest machine“ (liet. k. „Palaiminta mašina“) aparatas veikia dėl temperatūros kontroliuojamo elektrinio šildytuvo, kuris leidžia atsisveikinti su plastiku ir planetą daryti geresne vieta gyventi.

Elektrinis šildytuvas išlydo plastiką be CO2 dujų išleidimo į aplinką ir kitų toksinų. Kuras, pagamintas iš plastiko lydymo proceso metu, gali būti iš karto naudojamas šildymo krosnyje, generatoriuose arba gali būti dar išrafinuotas, kad tiktų naudoti vietoj benzino transporto priemonėms varyti.

Mašina ne tik leidžia naudotojams paversti kasdien buityje naudojamas plastiko atliekas į naudingą produktą, bet taip pat skatina žmones imtis „žalios“ praktikos – rinkti iš sąvartynų plastiko atliekas ir jas perdirbti.

Akinori Ito dabartinis modelis yra prieinamas už 9 500 dolerių. Šis prietaisas pajėgus 1 kg plastiko paversti į 1 l skysto naftos produkto.

 

{alfa2}