Knygynas "Pegasas" pristato J.R.R. Tolkien knygą "Silmariljonas"

 

„Silmariljonas“, pasirodęs praėjus ketveriems metams po J. R. R. Tolkieno mirties, – tai jo sūnaus Christopherio sudarytas ir suredaguotas rinkinys sakmių, pasakojančių apie Pasaulio istorijos Pirmąjį amžių. Čia vaizduojama kur kas gilesnė praeitis (palyginti su „Žiedų valdovu”, kur aprašomi Trečiojo amžiaus pabaigos įvykiai), kai Viduržemyje apsigyveno pirmas Tamsusis Valdovas Margotas ir elfų meistro Feanoro gentis pradėjo su juo karą. Kova užverda dėl trijų stebuklingų brangakmenių – Silmarilų, švytinčių dievų krašto – Valinoro šviesa.

 

Sakmės (vienos jų mitai, kitos romantiškos) pasakoja apie rūsčią ir negailestingą kovą su Blogiu, apie daugelį pergalių ir tragedijų, tačiau viskas baigiasi katastrofa – senovės pasaulis išnyksta, nutrūksta ilgas Pirmasis amžius.

 

„Silmariljonas“ ir kiti keturi knygon sudėti kūriniai atspindi visą Viduržemio istoriją nuo ainurų Muzikos, kuria prasidėjo pasaulis, iki Žiedo saugotojų išplaukimo iš Mitlondo uosto Trečiojo amžiaus pabaigoje.

 

Daugybę visos Viduržemio epopėjos įvykių ir jų tarpusavio sąsajų paaiškina čia spausdinamas J. R. R. Tolkieno laiškas (1951 m.) leidėjui Miltonui Waldmanui.

 

 

Rubriką pristato knygynas „Pegasas”.