Gripas Lietuvoje nusinešė jau penkias gyvybes

Balsas.lt

 Panevėžyje šeštadienį mirė pandeminiu gripu sirgęs vyriškis. Tą lrt.lt patvirtino sveikatos viceministras Artūras Skikas. Tai ketvirtoji gripo auka šalyje. Kaip praneša Alytaus visuomenės sveikatos centro Varėnos skyriaus specialistai ir Varėnos ligoninės medikai, nuo gripo komplikacijų mirė ir moteris Varėnoje. A. Skikas tokią iformaciją neigia. Anot viceministro, moters mirties priežastis – pneumonija.

 

Kaip Eltai sakė Varėnos ligoninės vyriausiasis gydytojas Henrikas Bukelis, 45 metų moteris į ligoninę pateko lapkričio 26 d. Prieš tai ji savaitę savarankiškai gydėsi namuose. Paskutinę parą iki mirties moteris praleido reanimacijoje.

 

„Jai buvo diagnozuotas gripas ir ūmus bronchitas. Gripas komplikavosi į pneumoniją. Atsirado širdies ir plaučių nepakankamumas. Teko atlikti intubaciją, o jos metu netikėtai sustojo moters širdis“, – pasakojo H. Bukelis.

 

Anot sveikatos viceministro A. Skiko, panevėžietis, kuris į ligoninę pateko praėjus 5 dienoms nuo susirgimo gripu pradžios, sirgo ir kitomis ligomis, kurios galėjo turėti įtakos mirčiai.

 

Nuo naujojo gripo jau mirė 14-metis Kauno rajono gyventojas, 40-metis visaginietis, 31 metų šiaulietė.

Mirtingumas nuo naujojo gripo siekia 0,1-0,2 proc., Europoje jis kasdien pražudo 30-40 žmonių. Medikai pripažįsta, kad tai klastingas virusas, ne visus veikiantis vienodai, net ir šeimos narius, vieniems jis gali praeiti labai lengvai, kitiems pasireikšti sunkiomis komplikacijomis.

 

Praėjusios savaitės antradienį visoje Lietuvoje buvo paskelbta gripo epidemija. Sveikatos ministerijos duomenimis, ligoninėse nuo naujojo gripo gydomi keli šimtai žmonių. Prognozuojama, kad gripu persirgs maždaug penktadalis Lietuvos gyventojų.

 

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras įpareigojo poliklinikas per gripo epidemiją paslaugas teikti ir savaitgaliais bei per šventes. Medikams liepta darbą organizuoti taip, kad kuo daugiau karščiuojančių pacientų būtų lankoma namuose.