Lietuvoje nebetirs ar sergantieji nėra užsikrėtę kiauliu gripu

Valstietis.lt

 Lietuvoje artimiausiu metu nebebus tiriama, ar pacientai užsikrėtė būtent vadinamuoju kiaulių gripu A(H1N1). Kaip BNS sakė sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas, trečiadienį toks tikrinimas dar vyko, tačiau palaipsniui ketinama jo atsisakyti. Pasirinktinai bus testuojami tik kai kurie užsikrėtę asmenys – tie, kurie guli ligoninėse, kuriems kilo ligos komplikacijos ir panašiai. A.Skiko teigimu, nebėra prasmės tikrinti kiekvieno atvejo.

 

Ketvirtadienį pranešta, kad Estija taip pat nebetikrins pacientų dėl vadinamojo kiaulių gripo.

Sveikatos viceministrė Nora Ribokienė yra sakiusi, kad Lietuva turi galimybę iki 2009 metų pabaigos įsigyti vakciną nuo pandeminio arba vadinamojo kiaulių gripo, nes vaistų tiekėjai atliekamų vakcinų gavo iš šalių, jų turėjusių per daug.

 

Vyriausybės nutarimu pandeminio gripo programai vykdyti nuspręsta skirti 1,7 mln. litų. Iš jų 700 tūkst. bus skirti vakcinai įsigyti, o už 1 mln. litų bus papildytos antivirusinių vaistų atsargos. Praėjusią savaitę Lietuvoje sergamumas gripu ir ŪKTI nesiekė epideminio lygio, registruoti 53 susirgimai 10 tūkst. gyventojų.

 

Trečiadienį Vilniaus Šiuolaikinės mokyklos centro mokinei diagnozavus vadinamąjį kiaulių gripą A(H1N1)v, šios mokyklos administracija rekomendavo mokiniams neiti į pamokas. Tačiau SAM teigia, kad dėl vieno atvejo turėtų būtų stabdomas ne visos mokyklos darbas, o joje neturėtų lankytis užsikrėtusysis.

 

Praėjusią savaitę Karo akademijoje kilus gripo protrūkiui, trylikai kariūnų buvo diagnozuotas vadinamasis kiaulių gripas.