Akcija „Diena be automobilio“ ir Mažeikiuose

 

Rugsėjo 22 dieną, minint Tarptautinę dieną be automobilio, Mažeikių rajono savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis ragina visus mažeikiškius bei miesto svečius išsiversti be automobilio. Susisiekimą mašinomis meras siūlo iškeisti į važiavimą dviračiais ar visuomeniniu transportu, ėjimą pėsčiomis.

 

„Tą dieną aš taip pat į darbą ir iš jo eisiu pėsčiomis. Juolab akcija „Diena be automobilio“ sutampa su rudens lygiadieniu – liūdnu atsisveikinimu su Saule ir jos šiluma. Nereikėtų žiemoti išeinančią Saulę palydėti sėdint mašinoje“, – įsitikinęs V. Džiugelis.

 

Meras viliasi, kad rugsėjo 22-ąją visi Savivaldybės darbuotojai tik ypatingais atvejais naudosis tarnybiniais ar asmeniniais automobiliais ir rinksis ekologiškai švarias susisiekimo priemones.

 

„Tikiuosi, kad ateinantį antradienį Savivaldybės kieme nestovės nė vienas automobilis“, – sako Tarybos vadovas.
Sekmadienį, rugsėjo 20 d., meras V. Džiugelis drauge su Mažeikių turistų klubu kviečia visus į pažintinį žygį dviračiais maršrutu: MAŽEIKIAI–EŽERĖ–GRIEŽĖS DVARAS–MAŽEIKIAI.   

 

Žygio dalyviai laukiami 11.00 val. prie Savivaldybės kultūros centro (Naftininkų g. 11). Kiekvienam dalyviui reikėtų turėti tvarkingą dviratį, šalmą (vaikams iki 12 m. privaloma), asmens dokumentą, nes važiuos į Latvijos Respubliką, sumuštinių, vandens ir bet kokiam orui tinkamą aprangą.

 

Sumanymas kartą per metus skelbti akciją „Mieste be savo automobilio“ kilo 1998 m. Prancūzijoje. Šią akciją 2000 m. parėmė Europos Komisija. 2001 metais 31 Europos valstybės ministrai, tarp jų ir Lietuvos aplinkos ministras Arūnas Kundrotas, pasirašė deklaraciją, kurioje pasižadėjo skatinti miestų savivaldos institucijas kasmet rugsėjo 22 d. rengti Dieną be savo automobilio ir padėti organizuojant šią tarptautinę akciją. Jos metu ypač daug dėmesio skirti visuomenės aplinkosauginiam švietimui, populiarinti „žaliąjį“ transportą.

 

Tarptautinės akcijos „Diena be automobilio“ sėkmė paskatino ją išplėtoti. Nuo 2002 m. Europoje ne tik rugsėjo 22-oji, bet ir visa savaitė (rugsėjo 16–22 d.) skiriama aplinkos apsaugai nuo transporto teršalų atkreipiant visuomenės dėmesį įvairiais renginiais, informacinėmis kampanijomis. Šiai akcijai prigijo Europos judriosios savaitės pavadinimas.

 

www.infomazeikiai.lt