„Iki“ maisto produktais parems skurstančius žmones

Balsas.lt

 

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir antras pagal dydį prekybos tinklas „Iki“ pradėjo naują Lietuvoje paramos projektą. Jo metu socialiai remtinus gyventojus visoje Lietuvoje kasdien pasieks daugiau nei tona paskutinę dieną galiojančių maisto produktų. Toks kiekis kas dieną padės pramisti maždaug aštuoniems tūkstančiams skurdžiai gyvenančių žmonių.

 

Pasak „Maisto banko“ direktorės Deimantės Žebrauskaitės, „Iki“ yra pirmasis tinklas, kuriantis praktiką iš prekybos anksčiau išimti tinkamus vartoti produktus ir perduoti juos operatyvų paskirstymą užtikrinančiam „Maisto bankui“.

 

„Laikydamiesi aukščiausių kokybės ir šviežumo standartų jau kelerius metus iš prekybos išimame paskutinę dieną galiojančius maisto produktus, jie nuo šiol bus skiriami paramai. Atsižvelgdami į sunkėjančią ekonominę situaciją ir augantį remtinų žmonių skaičių, kartu su „Maisto banku“ džiaugiamės pirmieji sukūrę, ko gero, didžiausią maisto labdaros programą Lietuvoje“, – sako prekybos tinklo „Iki“ generalinis direktorius Marcelis Harasztis.

 

Pirmajame projekto etape maisto produktai bus surenkami iš penkiolikos Vilniuje veikiančių „Iki“ parduotuvių. Produktai fondui bus perduodami paskutinės galiojimo dienos ryte, o fondas per kelias valandas juos paskirstys remtiniems žmonėms. Sustygavus procesą, kuriame lemiamas vaidmuo tenka logistikos operatyvumui, labdaros geografija plėsis ir atiduodamo maisto kiekis turėtų viršyti toną per dieną.

 

Per pirmą projekto savaitę “Maisto bankas” iš „Iki“ parduotuvių jau gavo 4174 kg paramos maisto produktų, kurių vertė siekė 16 tūkst. Lt. „Iki“ planuoja, jog kai parama bus gaunama iš visų projekte dalyvaujančių parduotuvių, šis kiekis išaugs daugiau nei dukart.

 

Lietuvoje „Maisto bankas“ yra sukūręs 168 organizacijų, globojančių skurdžiai gyvenančius žmones, tinklą, operatyviai ir tikslingai paskirstantį didelį paramos kiekį.

Prekybos tinklas „Iki“ yra antras pagal apyvartą tinklas Lietuvoje ir viena iš dešimties didžiausių įmonių Baltijos šalyse, prekybinę veiklą vykdanti jau 16-tus metus. Šiuo metu prekybos tinklui „Iki“ Lietuvoje ir Latvijoje priklauso 278 prekybos centrai: 214 Lietuvoje ir 64 Latvijoje. Per pirmą š.m. pusmetį „Iki“ tinklo pajamos siekė 1,006 mlrd. Lt. ir buvo 6,1 proc. mažesnės nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai siekė 1,071 mlrd. Lt.