Vėl ruošiamasi seniūnaičių rinkimams

 

Rugpjūčio 28 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo patvirtintas gyvenamųjų vietovių atstovų – seniūnaičių – rinkimų grafikas. Jame numatyta per rugsėjo mėnesį išrinkti 38 seniūnaičius. Rugsėjo 15 d. pirmieji rinkimai vyks Sedos seniūnijos Rytų seniūnaitijoje. Rinkimų maratonas baigsis rugsėjo 29 d. Tirkšlių seniūnijos Voverių seniūnaitijoje.

 

Mažeikių rajonas suskirstytas į 52 seniūnaitijas. Birželyje vykusiuose rinkimuose išrinkta keturiolika seniūnaičių. Nė vieno seniūnaičio nebuvo išrinkta Mažeikių apylinkės ir Šerkšnėnų seniūnijose.

 

Kandidatais į seniūnaičius gali būti siūlomi gyventojai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, nepriekaištingos reputacijos, deklaravę gyvenamąją vietą seniūnaitijoje, kurios seniūnaičiu keliama kandidatūra ir turintys rinkimų teisę. Kandidatais į seniūnaičius negali būti keliami Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, savivaldybės teritorijoje esančių valstybinių, teisėsaugos institucijų tarnautojai ir darbuotojai.

 

Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti gyventojai, kuriems siūlymo dieną yra sukakę 18 metų, gyvenamąją vietą deklaravę seniūnaitijos teritorijoje ir turintys rinkimų teisę, seniūnaitijoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, įstaigų ir organizacijų kolektyvai.

 

www.infomazeikiai.lt