Mažeikių ekipa nusileido Vilniaus "Žalgiriui"

Sekmadienį prasidėjo Lietuvos I lygos pirmenybės. Iš septynių turnyre dalyvaujančių komandų šešios sužaidė pirmąsias rungtynes, kuriose pergales iškovojo favoritai „Alytis”, „Šilutė” ir Vilnius „Žalgiris”. Pirmenybių vicečempionas Alytaus „Alytis” I turo rungtynėse neturėjo didelio vargo. Dzūkijos sostinės atstovai namuose įtikinama persvara rezultatu 3-0 įveikė Kėdainių „Nevėžio” futbolininkus.


Du įvarčius pelnęs Linas Savastas tapo rezultatyviausiu turo ir čempionato žaidėju.

Rreprezentacine Klaipėdos komanda šiemet tapusi „Glestum” namuose minimaliu rezultatu turėjo pripažinti ambicingų planų nestokojančios „Šilutės pranašumą – 0-1. Vienintelį įvartį į klaipėdiečių vartus po Gvidos Juškos perdavimo tiksliu smūgiu į vartų kampą pelnė visai neseniai iš Klaipėdos „Atlanto” į „Šilutę” persikraustęs Evaldas Razulis.

Bene didžiausią susidomėjimą pirmajame ture kėlusios rungtynės vyko tarp paskutinę minutę į I lygos traukinį įšokusio Vilniaus VMFD „Žalgirio” ir iš II lygos atėjusios „Mažeikių” ekipos.

Sostinės „Vingio” stadione vykusiame mače, palaikomi kelių šimtų žiūrovų aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį kėlinio viduryje – kuriozinį įvartį po varžovų vartininko klaidos pelnė Edgaras Mastianica.

Antrajame kėlinyje svečiai iš Mažeikių rungtyniavo sėkmingiau ir galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Aurimas Vertelis atsidūręs vienas prieš „Žalgirio” vartininką Piotrą Dubrovskį nepataikė į vartus, o kiek vėliau po kampinio kamuolys sudrebino šeimininkų vartų konstrukciją. Visgi rezultatas nepasikeitė ir „Žalgiris” startavo pergale 1-0.

Vilniaus ekipos šiame mače gretose debiutavo vartininkas P.Dubrovskis, jaunas gynėjas iš Kėdainių Gediminas Saldys, pernai „Vėtroje” žaidęs saugas Gediminas Butavičius. Iš patyrusių žaidėjų „Žalgirio” gretose rungtyniavo tik gynėjas Igoris Steško – dėl nesutvarkytų formalumų žaisti negalėjo Tadas Gražiūnas, Rolandas Džiaukštas ir Igoris Morinas. Mažeikiškių gretose žaidė veteranas Gintaras Juodeikis.

Šiame ture nerungtyniavo septintoji čempionato komanda Jonavos „Lietava”. Ji pirmenybėse startuos kitą šeštadienį.

I turo statistika:

Marijampolės „Sūduvos” SC stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas – Aušra Kancė
Alytaus „Alytis” 3 – 0 Kėdainių „Nevėžis”  
33′ [1 – 0] Linas Savastas
57′ [2 – 0] Tomas Jaskys
67′ [3 – 0] Linas  Savastas

Klaipėdos stadionas, 200 žiūrovų.
Teisėjas – Marius Gurskis
Klaipėdos „Glestum” 0 – 1 „Šilutė” (Video)
25′ [0 – 1] Evaldas Razulis

Vilniaus Vingio stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas – Darius Vilutis
VMFD „Žalgiris” 1 – 0 „Mažeikiai”
24′ [1 – 0] Edgaras Mastianica

 

 

 

 

Kęstučio Strazdausko foto.

www.futbolas.lt ir www.infomazeikiai.lt informacija.