NT sandorių nedeklaravusi bendrovė siekė nusukti 2 mln. litų mokesčių

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad vis dažniau išaiškina atvejų, kai bendrovės, parduodamos nekilnojamąjį turtą, bando sukčiauti nedeklaruodamos sandorių ir nesumokėti į valstybės biudžetą milijoninių pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) sumų.
Vilniaus AVMI specialistai išsiaiškino, kad viena sostinės bendrovė vaizdingoje vietoje miesto centre turinti pastatą, pardavusi patalpas nedeklaravo sandorio, taip bandydama išvengti mokėtinų mokesčių į biudžetą.

„Patikrinę bendrovę Vilniaus AVMI specialistai nustatė, kad ši jau pardavė 9 įrengtas negyvenamąsias patalpas už daugiau nei 13,5 mln. litų, tačiau sandorio nedeklaravo ir mokesčių nesumokėjo. Po kontrolės procedūrų įmonė patikslino PVM deklaraciją ir papildomai turėjo sumokėti per 2 mln. litų PVM“, – pasakoja Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas.

 

Dalis šios sumos jau sumokėta į biudžetą, dėl likusios dalies AVMI atlieka išieškojimo veiksmus.
 „Mokesčių inspekcija ekonominiu sunkmečiu atidžiai stebi verslo elgseną bei nustato naujų sukčiavimo būdų, slepiant mokėtinas mokesčių sumas. Vienas iš šiuo metu populiariausių būdų slėpti mokesčius – nedeklaruoti NT sandorių, tačiau VMI turimos duomenų bazės, gaunama informacija iš mokesčių mokėtojų nesunkiai leidžia nustatyti tokius atvejus“, – pastebi M. Almantas.  

VMI primena, jog visą informaciją apie mokesčius, jų apskaičiavimą ir sumokėjimą galima gauti paskambinus  Mokesčių informacijos centro trumpuoju numeriu 1882 arba VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

 

www.infomazeikiai.lt ir VMI informacija.