Ministras Gintaras Steponavičius kreipėsi į merus

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kreipėsi į miestų ir rajonų savivaldybių merus prašydamas pasirūpinti mokinių, kurie maršrutiniais autobusais važiuoja į mokyklas ir į namus, saugumu. Mažesniuose miestuose, miesteliuose autobusų stotys ar stotelės paprastai įrengtos toliau nuo mokyklų. Po pamokų vaikai dažnai būriuojasi autobusų stotyse. Dėl to vaikai lengviau gali tapti smurtautojų, narkotikų prekeivių ar kitokių nusikaltėlių aukomis.

„Didesnis vaikų saugumas kelyje būtų užtikrintas, jei kiekviena savivaldybė pasirūpintų, kad mokiniai iš autobusų būtų išleidžiami ir paimami kuo arčiau savo mokyklų“, – sakoma ministro rašte. Ministro kreipimesi merai prašomi pasirūpinti, kad priemiestinių autobusų stotelės būtų įrengtos kuo arčiau mokyklų.

Į mokyklas ir į namus vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais važinėja daugiau kaip pusė visų Lietuvos kaimų ir miestelių vaikų, kuriems kelias į mokyklą yra ilgesnis nei 3 km.

Mokiniai į mokyklas taip pat vežiojami ir mokykliniais geltonaisiais autobusais. Švietimo ir mokslo ministerija jau nupirko ir savivaldybėms perdavė 430 mokyklinių autobusiukų. Jais vežama 16 366 mokiniai. Tai sudaro 19,7 proc. nuo bendro pavežamų mokinių skaičiaus (išskyrus miestuose gyvenančius mokinius, kurie važinėja miesto viešuoju transportu).