R.J.Dagys: gyventojai į pensiją turėtų išėiti vėliau

www.bernardinai.lt

Siekdamas išsklaidyti vis pasirodančias interpretacijas dėl išėjimo į pensiją trukmės keitimo bei „Sodros“ padėties, socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys akcentuoja, kad ateityje gyventojai į pensiją tikrai turėtų išeiti vėliau, bet šiuo klausimu turi vykti diskusijos su visuomene.
 „Didinti vyrų ir moterų pensinį amžių Vyriausybė siūlė dar 2005 ir 2008 metais, tačiau mūsų  Vyriausybės pozicija yra kitokia – pirmiausia mes tarsimės su visuomene, nepriimdami vienašališkų sprendimų“, – kalbėjo ministras R.J.Dagys.

Kad būtų po truputį keičiamas pensinis amžius nuo 2012 metų, protokolinį sprendimą yra priėmusi Gedimino Kirkilo Vyriausybė praėjusių metų rugsėjo 3 d. Tada akcentuota, jog būtina imtis priemonių finansiniam pensijų sistemos tvarumui išsaugoti. Šiuo metu vyrai gali išeiti į pensiją nuo 62,5 metų, o moterys – nuo 60 metų.Kalbėdamas apie „Sodros“ situaciją, socialinės apsaugos ir darbo ministras tikina, kad šiuo metu pensijoms išmokėti nėra jokios grėsmės.
 
„Reali grėsmė „Sodrai“ gali kilti 2010 metais ir vėliau, bet jau dabar privalome galvoti, kaip tektų gelbėti Valstybinio socialinio draudimo fondą, kad jis nesužlugtų, – tikino ministras R.J.Dagys. – Šiuo metu nėra parengta jokių sprendimų. Įvairūs pasiūlymai svarstomi ministerijoje sudarytoje darbo grupėje“. Pensinio amžiaus trukmės keitimas yra viena galimų priemonių, kurios pasiūlytos.
Pasak ministro, darbo grupei baigus darbą, visuomenei bus pateikti konkretūs galimi sprendimo būdai ir tik vėliau bus priimti vieni ar kiti sprendimai.

www.bernardinai.lt