Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Atsargiai: Google paieškos variklis užkrečia virusu PDF Spausdinti Email
Technologijos
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2011 m. liepos 21, Ketvirtadienis, 11:39

„Google“ ketina perspėti daugiau nei milijoną interneto vartotojų dėl jų kompiuterius užkrėtusio viruso, perimančio paieškas.

Kenksminga programinė įranga užgrobia „Google“ bei kitas paieškos sistemas: asmeniui į paiešką įvedus bet kokį žodį, automatiškai nukreipia pastarąjį į tinklapius, kurie moka kibernetiniams nusikaltėliams už srauto kiekį.

 

Anot saugumo blogo „KrebsonSecurity“, „užkrėstieji“ „Google“ vartotojai nuo šiol išvys geltonos spalvos perspėjimą, pasirodysiantį pačiame paieškos rezultatų viršuje.

 

Damian Menscher, „Google“ saugumo inžinierius, įsitikinęs, jog kenkėjiška programa įsitvirtino kompiuteriuose per netikrą antivirusinės programinės įrangą, taip pat žinomos „scareware“ vardu. Nieko neįtariančios aukos atsisiunčia pastarąją įrangą, kuri, pasinaudojusi „Windows“ pažeidžiamumu, perima internetinių paieškų kontrolę.

 

Kai įvedama paieška, vietoj to, kad keliautų tiesiai į „Google“, ji visų pirma patenka į kibernetinių nusikaltėlių – kurie keičia ir nukreipia srautą taip, kaip panorėję – kontroliuojamus serverius.

 

Ši gudrybė buvo aptikta, kai inžinieriai techninės priežiūros sumetimais laikinai uždarė vieną iš „Google“ duomenų centrų. Įprastas paieškos srautas buvo nukreipiamas į kitą įmonės vietą, bet D. Menscher pastebėjo, kad daugiau nei milijonas kompiuterių vis tiek bandė susisiekti su neveikiančiuoju duomenų centru.

 

Tolimesnių tyrimų metu išsiaiškinta, kad unikalų srautą generuoja kenkėjiška programą, kurią „Google“ nuo šiol aptiks ir paskatins viruso aukas pašalinti pastarąją iš savo kompiuterių.

 

Iniciatyva, kurios imasi interneto įmonės, tampa vis agresyvesnė kibernetinių nusikaltimų atžvilgiu. Štai „Microsoft“, pasitelkusi teismus, neseniai uždarė didžiausią pasaulyje šlamšto šaltinį, o „Virgin Media“ bei „TalkTalk“ įdiegė sistemas, skirtas vartotojams, apsilankiusiems pavojingose svetainėse, arba turintiems užkrėstus kompiuterius, perspėti.

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla