Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

„Google" kuria žmones iš veido atpažįstančią programą telefonams PDF Spausdinti Email
Technologijos
Straipsnį paruošė Alina Goršenina | 2011 m. balandžio 03, Sekmadienis, 08:49

Bendrovė „Google" kuria mobiliesiems telefonams skirtą programą, kuri galės identifikuoti telefono fotokamera nufotografuotą žmogų ir pateikti su juo susijusią  asmeninę informaciją, pranešė CNN.

Ši aplikacija, „Google" atvaizdų atpažinimo technologijų inžinerijos direktoriaus Hartmuto Neveno teigimu, naudos vaizdo atpažinimo algoritmus ir analizuos žmonių veidus nuotraukose.


Užbėgdamas už akių galimiems kaltinimams dėl privatumo pažeidimų, H. Nevenas pabrėžė, kad mobiliaisiais telefonais galės būti atpažinti tik tie „Google“ paslaugų vartotojai, kurie iš anksto duos sutikimą bendrovei naudotis jų nuotraukomis ir savo viešojo „Google" profilio informacija, sakoma pranešime.

„Google's Profile" paskyroje nurodomas vartotojo vardas ir pavardė, telefono numeris, el. pašto adresas. „Google“ atstovai neatskleidžia, kokie viešojo vartotojo profilio duomenys gali būti atsiųsti į telefoną šį asmenį iš nuotraukos identifikavus kuriama mobiliąja aplikacija.

H. Nevenas atsisakė pranešti, kada bendrovė planuoja pateikti rinkai šią programą, o „Google"  atstovas spaudai CNN sakė, jog galutinė jos išleidimo data dar nėra nustatyta. Pasak jo, veidų atpažinimo technologija nebūtinai gali būti realizuojama atskiroje programoje: esą ji gali būti įdiegta ir kaip dabartinių „Google“  paslaugų, pavyzdžiui, atvaizdų paieškos, papildymas.

H. Neveno teigimu, „Google„ jau ne vienerius metus turėjo technines galimybes įdiegti veidų paieškos funkciją. Lygiai taip pat, kaip „Google“ paieškos robotai indeksuoja interneto tinklalapių turinį „Google“ paieškos sistemos duomenų bazės reikmėms, veidų paieškos sistemą galima suprogramuoti taip, kad ji viešai „Facebook“, „Flickr“ bei kitose svetainėse skelbiamas asmenų nuotraukas susietų su jų vardais ir pavardėmis. „Mes tai galime padaryti nors ir šiandien“, – sakė H. Nevenas, pabrėždamas, jog tokių planų vis buvo atsisakoma dėl galimos asmenų privatumo gynėjų reakcijos.

2009 m. „Google" įsigijo bendrovę „Like.come“, kuri specializavosi produktų atvaizdų paieškos srityje, tačiau plėtojo ir žmonių nuotraukų analizavimo technologiją. Be to, „Google“ yra užpatentavusi kelis išradimus veidų atpažinimo technologijų srityje, sakoma pranešime.

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla