Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Atsiskaitymai telefonu sulaukė dar vieno žaidėjo – Apple PDF Spausdinti Email
Technologijos
Straipsnį paruošė Tomas Morkūnas | 2014 m. gruodžio 18, Ketvirtadienis, 19:20

 

Mobiliųjų atsiskaitymų rinka sulaukė dar vieno žaidėjo, kuris sparčiai skinasi kelią link pasaulinės sėkmės. Tai Apple Pay sistema, kuri kas dieną prisijungia vis naujus bankus, finansines institucijas, parduotuves ir kitas įstaigas, kuriose galima atsiskaityti tiesiog telefonu.

Apple Pay mokėjimo sistema buvo pristatyta kartu su naujaisiais telefonais iPhone 6 ir iPhone 6+ bei išmaniuoju laikrodžiu Apple Watch. Ji veikia tik šiuose Apple įrenginiuose nes, tik jie turi integruotą NFC sistemą. NFC – Near Field Communication yra tarptautinis ryšio perdavimo standartas išmaniesiems telefonams. Ši technologija kuriama nuo 1983-jų, o pirmą kartą panaudota buvo dar 2006 metais. Tai padarė Nokia, vėliau prisijungė ir Samsung, bei kiti gamintojai. Apple savo įrenginiams šią technologiją pritaikė tik 2014 metais. Veikimo esmė paprasta – išmaniajame įrenginyje yra įmontuota speciali antena NFC duomenims. Specialiu dažniu perduodami duomenys į imtuvą, kuris įmontuotas specialiame prietaise – savotiškame mobiliųjų mokėjimų skaitytuve. Tokiu būdu parduotuvė perduoda informaciją, kokią sumą reikia mokėti, o išmanusis telefonas sumoka, jei savininkas patvirtina transakciją. Tai mobiliųjų mokėjimų esmė.

Apple Pay yra perspektyvus mokėjimo būdas, kuris per keletą metų gali paplisti ne tik JAV, bet ir Europoje ir Azijoje. Viskas priklauso nuo prekybos partnerių – jei jie mato realias galimybes priimti tokius apmokėjimus, greičiausiai ryšis investuoti į specialų skaitytuvą ir informacinės sistemos pritaikymą būtent Apple Pay sistemai.

Kol kas Apple Pay mokėjimo sistema yra jauna, dar neišvystyta, todėl apie jos sėkmę kalbėti sunku. Ypač po to, kai sužinota apie ribotas jos galimybes priimti informaciją iš aplinkui esančių NFC įrenginių. Tai reiškia, kad eidamas šalia parduotuvės išmaniojo telefono savininkas negalės gauti parduotuvės transliuojamų reklaminių žinučių. Tokius vaizdus jau rodė fantastiniai filmai, tačiau dabar visa tai jau yra realu. Apple draudžia tokias „įsiveržiančias“ žinutes, todėl vartotojai nematys jiems pritaikytų pasiūlymų, o pardavėjai nebus suinteresuoti tokius pasiūlymus Apple Pay vartotojams pateikti.

Lietuvos rinkoje jau yra veikiančių mobiliųjų atsiskaitymų sistemų, kurios kol kas sunkiai skinasi kelią (WoraPay, MoboFree), todėl pranašauti ApplePay sėkmę Lietuvoje dar labai anksti. Tik laikas parodys, ar šis mobiliųjų mokėjimų sprendimas pasiteisins, juo labiau, kad jis veikia tik su iPhone 6, iPhone 6+ išmaniaisiais telefonais, o kitais metais veiks ir su išmaniuoju laikrodžiu Apple Watch. Šie produktai Lietuvoje yra pakankamai brangūs, todėl artimiausiu metu jais naudosis mažuma vartotojų.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
erwen wilson   |2019-07-26 18:20:22
am from canada, would want to tell you all that i was able to put an end to my
divorce issue and restore my marriage again, because i never wanted it to
happen. i don’t know what came over my husband that he was filling for
divorce, i etried to talk him out of it when he told me and he didn’t listen
to me, i had no other option than to seek for the help of a spell caster and now
am glad i did. Because if not for the help of spell, i don’t know what would
have become of me by now because i loved my husband so much that i couldn’t
stand loosing him. The spell worked like magic with the way and manner my
husband change and started showing love instead of the divorce he was planning.
i just too happy that everything is in place for me now. I would gladly
recommend the use of spell to any one going through marriage problems and want
to put an end to it. [gbojiespiritualtemple@gmail.com ,
gbojiespiritualtemple@yah...
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla