Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Interneto puslapių kūrimo mados 2014 metais PDF Spausdinti Email
Technologijos
Straipsnį paruošė Tomas Morkūnas | 2013 m. lapkričio 22, Penktadienis, 16:03

Interneto puslapis turi verslui turi būti ne tik funkcionalus, bet ir madingas. Paprastai interneto svetainės atnaujinamos kas 2-5 metai Lietuvoje, todėl ne vienas verslininkas, jau turintis interneto puslapį, pasvarstys galimybę perkurti savo svetainę iš naujo, kad ši dar efektyviau reklamuotų jo verslo prekės ženklą. Akivaizdu, kad naujai kuriamos interneto svetainės naudoja tam tikrus interneto svetainių kūrimo principus ir technologijas, kurios yra madingos pasaulyje.

Metams einant į pabaigą galime pakalbėti ir apie tai, ko galima tikėtis ateinančiais 2014 metais interneto svetainių kūrimo srityje. Jie drastiškai nesiskirs, tačiau kai kurios tendencijos gali pasirodyti įdomios. Madas diktuoja Vakarų Europos, JAV ir Rusijos interneto tinklalapių kūrėjai, tad labai įdomu pasižiūrėti, kaip jos bus įgyvendintos Lietuvoje.

1 tendencija. Lankstus dizainas (Responsive). Nors pati koncepcija nėra nauja (sukurta dar 2010 metais), tačiau ji išplito tik šiais metais. Lietuvoje ši mada atėjo kiek pavėluotai, nes mūsų šalyje mobiliųjų įrenginių bumas atėjo kiek vėliau. 2013 metų pabaigoje Lietuvos telekomunikacijų bendrovės smarkiai sumažino mobilaus interneto įkainius, todėl interneto naršymas tapo prieinamas dar daugiau žmonių. Dėl to verslas bus priverstas susimąstyti apie savo lankytojus ir potencialius klientus ir pereiti prie lankstaus interneto puslapių dizaino, kad jų svetainės 4-8 colių įstrižainės įrenginiuose atrodytų taip pat gerai, kaip ir 10-25 colių ekranuose ir monitoriuose.

2 tendencija. Plokščias vaizdas. Pastarųjų 10 metų dizaino tendencija buvo 3D vaizdas, kai tam tikriems elementams buvo pridedami šešėliai, gradientai ir taip sukuriamas 3D vaizdas. Kai kurių dizaino ekspertų nuomone, tokią madą „užvedė“ Apple savo produktuose. 2012 metais pasirodė nauja Microsoft Windows dizaino koncepcija, kuri buvo paremta 2D grafika – plokščiais grafiniais elementais. „Metro“ stiliaus dizainas pradėjo populiarėti, ir 2013 tapo akivaizdu, kad 2D dizainas yra pranašesnis už 3D ne tik vaizdu, bet ir kitomis savybėmis (paprasčiau išsprendžiamas, lengvesni grafiniai failai internete ir t.t.). 2014 metais ši tendencija turėtų dar labiau stiprėti.

3 tendencija. Grotelių išdėstymas (Grid layout). Grotelės (#) labai supaprastina interneto turinio išsidėstymą. Kvadratėliais išdėstytas turinys taupo vietą, be to atrodo stilingai, yra funkcionalus ir efektyvus. Būtent toks yra populiarusis socialinis tinklas Pinterest.com, kuris šią madą ir pradėjo sparčiai populiarinti, nors jos ir neišrado. Wikipedia.org duomenimis, grotelių grafinis vaizdavimas sutinkamas jau viduramžiais, o labiausiai jis išpopuliarėjo spaudoje 8 praeito amžiaus dešimtmetyje.  Dabar jis tapo itin populiarus, nes yra nesunkiai išsprendžiamas techniškai, be to tinka Lankstaus dizaino koncepcijai. 2014 metais vis daugiau ir daugiau puslapių rinksis šį efektyvų ir estetišką turinio „išguldymą“.

4 tendencija. Stabili viršutinė meniu juosta (fixed header). Intertneto puslapis turi tam tikras grafines dalis – Viršutinė dalis, kurioje dažniausiai būna ir meniu, šoninės sritys (sidebar), puslapio vidus ir apatinė dalis (footer). Įprastas dizainas labai gražiai išsprendžia visas šias dalis. Kai puslapis didelis, lankytojas turi nuleisti informaciją į apačią. Tada viršutinė dalis pasislepia ir jos nebematyti. Tai nėra labai patogu, jei teksto daug, o visas vaizdas matomas pailgame 4 colių įstrižainės ekrane - „skrolinti“ į viršų užima daug laiko ir kainuoja pastangų. Dėl to viršutinė juosta yra paliekama stabili ir žemyn „važiuoja“ tik apatinis turinys. Tokių puslapių 2014 metais matysime gana daug, nors jų jau yra ir šiais metais.

5 tendencija. Puslapio pagrindas – didelė nuotrauka. Puslapio pagrindas (background) dabar nepelnytai paliekamas antrame ar net trečiame plane. Tai dažniausiai neutralus pagrindas, kuris nekrenta į akis. 2014 metais pagrindas turėtų pereiti į pirmąjį planą, nes populiarėja ir kita tendencija – minimalus turinys. Pasikeitus SEO tendencijoms, kai turinyje neprivalo būti raktiniai žodžiai, taip pat turinio neprivalo būti daug, pasikeitė ir informacijos vaizdavimo būdai, o kartu su jais atsirado labai puiki proga svetainės pagrindui sužibėti. Tiesa, yra čia nemažai ir problemų, nes paprastai pagrindo nuotrauka yra gana didelė, ir „sveria“ gana daug. Mobiliuosiuose įrenginiuose jos beveik nesimato, tad ji daugiau skirta normalaus ekrano įrenginiams. Aišku, nuotrauka kokybiška, atspindinti reklamuojamos veiklos koncepcijas ir padedanti populiarinti prekės ženklą per vaizdą.

Lietuvoje 2 pasaulinės tendencijos kitais metais greičiausiai nebus įgyvendinamos labai masiškai. Tai vieno puslapio svetainės ir paralaksinė navigacija (Paralax scrolling). Lietuvoje trūksta žinių apie naujausias SEO tendencijas, todėl vieno puslapio tinklalapių bus nedaug – visi susirūpinę turiniu, raktiniais žodžiais ir patekimu į TOP10 Google paieškoje, o ne funkcionaliu puslapiu, kuris turi parduoti prekes, o ne rinkti atsitiktinius lankytojus. Paralaksinė navigacija reikalauja labai kūrybingų sprendimų ir programavimo įgūdžių, todėl nedaug Lietuvos interneto puslapių kūrėjų gali tai įgyvendinti techniškai, jau nekalbant apie tokių užduočių atlikimo kainą. Dėl to paralaksinės navigacijos dar teks palaukti bent vienerius metus.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla