Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Įrodyta mokslo: „Facebook“ daro jus nelaimingus PDF Spausdinti Email
Technologijos
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugpjūčio 20, Antradienis, 09:37
Dar viena puiki priežastis iš telefono ištrinti socialinio tinklo „Facebook“ programėlę ir praleisti šiek tiek daugiau laiko su draugais ar šeima.
Atlikti tyrimai parodė, kad respondentams naudojantis „Facebook“ krito jų įvertinimas pagal laimės skalę: kitaip tariant, kuo jie daugiau laiko praleido socialiniame tinkle, tuo labiau mažėjo jų pasitenkinimas gyvenimu.

„Iš pirmo žvilgsnio „Facebook“ suteikia galimybę patenkinti vieną iš esminių, socialinio bendravimo, poreikių, tačiau vietoje pagerėjusios savijautos tarp vartotojų buvo pastebėtas atvirkščias rezultatas“, – išplatintame pranešime teigė Mičigano universiteto Socialinių mokslų instituto psichologė Ethan Kross.

Tyrimo rezultatai buvo publikuoti žurnale „Plos One“. Jo aprašyme teigiama, kad buvo analizuojami duomenys, gauti iš 82 respondentų, kurie naudojosi „Facebook“ ir savo telefone turėjo mobiliąją socialinio tinklo programėlę. Tyrimas truko dvi savaites, o respondentai penkis kartus per dieną turėjo atsakyti į klausimus apie savo savijautą: kaip dabar jautiesi, ar jautiesi labai vienišas, kiek naudojaisi „Facebook“ nuo paskutinio mūsų pokalbio, kiek tiesiogiai bendravai su kitais žmonėmis ir kt.

Atlikus tyrimą buvo nustatytas ryšys tarp išaugusio laiko, skirto „Facebook“, ir sumažėjusio laimės kiekio. Taip pat paneigta prielaida, kad žmonės naudojasi „Facebook“, kai jaučiasi vieniši.

Neseniai Vokietijoje atliktas tyrimas taip pat parodė, kad vienas iš trijų „Facebook“ vartotojų panaršęs socialiniame tinkle jaučiasi labiau nepatenkintas savo gyvenimu.
 

„Mes buvome nustebę, kiek daug žmonių „Facebook“ patiria neigiamų emocijų“, – paviešinus tyrimo rezultatus tuomet teigė Humbolto universiteto Informacinių sistemų instituto tyrėja Hanna Krasnova.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla