Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

„Windows 8.1“: grįžęs „Start“ mygtukas ir kitos smulkmenos, kurios labiausiai pradžiugins planšečių savininkus PDF Spausdinti Email
Technologijos
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. birželio 27, Ketvirtadienis, 11:11
„Microsoft“ trečiadienio vakarą pristatė patobulintą naujosios operacinės sistemos versiją „Windows 8.1“, kurios bandomąją versiją jau galima atsisiųsti, o visiems klientams ji bus prieinama vėliau šįmet.
Nors korporacija jau išleido per 700 „Windows 8“ patobulinimų nuo operacinės sistemos starto, būsimas atnaujinimas jai yra itin svarbus, kadangi numatoma vienu sykiu patobulinti daugelį funkcijų, skelbia Techcrunch.com.

Atnaujinimai rodo, kad „Microsoft“ klausosi klientų skundų, bet tai dar nereiškia, kad pageidavimai buvo išpildyti taip, kaip tikėtasi.

„Start“ mygtukas


Bene didžiausias pasipiktinimas kilo dėl prapuolusio „Start“ mygtuko, kuris ankstesnėse operacinės sistemos versijose iškviesdavo greitąjį meniu su visomis pagrindinėmis kompiuterio valdymo funkcijomis. „Microsoft“ suskubo jį grąžinti, tačiau vargu, ar tai pateisins vartotojų lūkesčius – nors mygtukas grįžo, jo funkcija pasikeitė.

Nuo šiol jis, kaip ir „Windows“ mygtukas klaviatūroje, perkels vartotoją į naująją moderniąją „Start“ vartotojo sąsają. Joje nuvedus pelę į kairįjį apatinį kampą taip pat atsiras „Start“ mygtukas, kurį spustelėjus grįšite į tradicinį darbastalį. Taigi nors „Start“ mygtukas grįžo, ankstesnį valdymo meniu teks užmiršti.

Tiesa, jei į dešinį ištraukiamą meniu perkeltas kompiuterio valdymas netenkina, dalį šių funkcijų galima iškviesti klaviatūroje paspaudus klavišų kombinaciją „Windows + X“. Arba tiesiog ieškoti jų bendrame programų („Apps“) lange, kurį rasite pasirinkę „Search“ funkciją dešiniajame meniu.

Taip pat, kaip jau skelbta anksčiau, bus galima įjungus kompiuterį iškart patekti į darbastalio režimą (o ne modernųjį meniu).

Plytelės ir paieška


Nors modernusis „Start“ plytelių meniu vis dar nesulaukia asmeninių kompiuterių vartotojų pripažinimo, „Microsoft“ stengiasi jį tobulinti ir plėsti galimybes. „Windows 8.1“ versijoje bus dar paprasčiau keisti aplikacijų išdėstymą, jas grupuoti, atsiras įvairesnių dydžių plytelės.

Be to, bus galima nustatyti animuotą šio meniu foną arba pasirinkti tą patį paveikslėlį, kaip darbastalio režime.

Gerokai patobulintas ir paieškos įrankis. Naujojoje versijoje integruota paieška leis naršyti ne tik kompiuteryje (pvz., programų, failų ar dokumentų), bet ir pačiuose dokumentuose, „SkyDrive“ duomenų talpykloje bei visame internete (naudojama „Bing“ paieškos sistema). Pavyzdžiui, įvedus atlikėjo vardą galėsite įsijungti jo dainų per „Xbox Music“ paslaugą, rasti daugiau informacijos apie jį „Wikipedia“ enciklopedijoje, pamatyti nuotraukų, o jei jis rengia koncertinį turą – rasti arčiausiai jūsų vyksiantį koncertą ir t.t.

Daugiaprogramis režimas


Darbastalio režime dirbantiems vartotojams tai, matyt, mažai rūpi, tačiau planšetinių kompiuterių savininkai turėtų nudžiugti – naudojant „Windows Store“ aplikacijas vienu metu ekrane bus galima įsijungti ir naudoti nebe dvi, o iki keturių programų (jei ekrano raiška pakankamai didelė). Be to, ekrane joms skirtą plotą bus galima reguliuoti pagal poreikius.

Dar viena erzinanti savybė, kurią „Microsoft“ suskubo ištaisyti – kompiuterio nustatymai. Anksčiau buvo neaišku, kur ieškoti tam tikrų kompiuterio nustatymų: iš dešinės ištraukiamame meniu, ar senajame „Valdymo skyde“. Nuo šiol praktiškai visus svarbiausius kompiuterio nustatymus bus galima rasti naujajame nustatymų meniu.

Žinoma, bus ir daugiau smulkių atnaujinimų (didesnis fono spalvų pasirinkimas, daugiau aplikacijų, patobulinta „Internet Explorer 11“ naršyklė, patogesnė lietimui jautriems ekranams skirta klaviatūra ir t.t.). Norintys naujoves išbandyti pirmieji gali atsisiųsti bandomąją „Windows 8.1“ versiją (daugiau informacijos – čia), o visiems esamiems „Windows 8“ naudotojams oficialus atnaujinimas bus pasiūlytas vėliau šįmet.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla