Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kodėl 10 JAV dolerių kainuojantis „Casio“ laikrodis laiką rodo tiksliau nei 10000 JAV dolerių kainuojantis „Rolex“? PDF Spausdinti Email
Technologijos
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. vasario 18, Pirmadienis, 08:34

Nepaisant to, kaip ekstravagantiškai atrodytų ar būtų preciziškai surinktas „Rollex“ laikrodis, jis niekada nebus toks tikslus ir preciziškas kaip, pavyzdžiui, degalinėje esantis paprastas, pigus skaitmeninis laikrodis.

Gizmodo.com apžvelgia laikrodžių veikimo ypatumus ir pateikia atsakymą į šį keistą ir netgi provokuojančiai skambantį klausimą.
Seniausias žinomas kišeninį laikrodį maždaug 1505-aisiais sukūrė vokiečių spynų meistras Peteris Henleinas. Šie maži, žalvariniai laikrodžiai, vokiškai vadinti „Taschenuhr“, tuo metu atliko savotišką aksesuarų ir pigių papuošalų funkciją.


Visgi „Taschenuhr“ žymėjo ir vieną svarbų pokytį – laikrodžio spyruoklės įsigalėjimą, tuo metu dar metalinės juostelės sukuria potencinę energiją, kuri ir lemia laikrodžio veikimą. Galiausiai, dėl incercijos ir virpesių mechanizmas susidėvi  –čia ir glūdi esminė problema.

Mechaninių laikrodžių veikimas grindžiamas mechanizmo, pavyzdžiui, senelio švytuoklinio laikrodžio, vidiniu judėjimu. Tokiu būdu yra reguliuojamas sistemos dažnis ir nulemia tikslaus laiko rodymą. Visgi trintis nulemia tai, kad po kiekvieno „smūgio“ laikrodžio generatorius praranda dalelę energijos.

Minutė po minutės, šis procesas įgauna vis didesnę reikšmę laikrodžio tikslumui.  Laikrodžio spyruoklės paskirtis – savotiškai kompensuoti minėtą energijos praradimą. Laikrodžio prisukimas prideda potencinės energijos prie laikrodžio spyruoklės. Norint, kad laikrodis išliktų tikslus, tai reikėtų daryti kas keturiasdešimt valandų.

Temperatūrų pokyčiai ir magnetizmas reikalauja reguliarių ir dažnai brangiai atsieinančių atnaujinimų, dėl to analoginiai laikrodžiai yra brangesni nei skaitmeniniai laikrodžiai.

Stabilūs kvarciniai mechanizmai buvo išplėtoti 1928-aisiais – būtent tada Warrenas Marrisonas sukūrė laikrodžius, kurie ir iki šiol mums žinomi kaip populiariausi prietaisai, padedantys susigaudyti laike.

Prarandant tik vieną sekundę per trisdešimt metų, kvarcinio laikrodžio veikimas yra tikslesnis nei mechaninių laikrodžių. Apskritai, per metus yra pagaminama daugiau nei du milijardai kvarcinių mechanizmų, kurie yra naudojami laikrodžių, elektroninių grandinių ir radijo siųstuvų gamybai.

Nors kvarciniai mechanizmai yra jautrūs temperatūrai, drėgmei, slėgiui ir vibracijos pokyčiams, net visiškai nebrangūs laikrodžiai yra santykinai atsparūs minėtiems išoriniams poveikiams. Kvarciniai laikrodžiai veikia 32,768 Hz dažniu.

Apskritai, kvarcinių laikrodžių gamintojai gali pakankamai paprastai dirbti su laikrodžio informacijos išsaugojimu, techniniais mechanizmo parametrais. Jiems nereikia užsiimti tokia veikla kaip, pavyzdžiui, nepriekaištingas ant laikrodžio esančio kristalo išraižymas.

Belieka spėlioti, ar skaitmeniniai laikrodžiai ateityje neužleis savo vietos dar tikslesniems ir pažangesniems laiko matavimo prietaisams

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla