Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

„Google“ skelbia karą slaptažodžiams PDF Spausdinti Email
Technologijos
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. sausio 21, Pirmadienis, 12:41

Norite lengvesnio būdo prisijungti prie savo elektroninio pašto? Ateityje paprasčiausiai užteks telefonu ar žiedu prisiliesti prie kompiuterio ekrano, prognozuoja „Google“.

Kaip rašo „Wired“, 2012-aisiais „sulūžo“ slaptažodis: buvo kaip niekada daug naujienų apie tai, kaip programišių grupuotės įsilaužė į politikų elektroninio pašto dėžutes ir paviešino jų turinį ar iš paprastų vartotojų pašto dėžučių siuntinėjo brukalus.

Primenamas ir toks atvejis, kai programišiai tiesiog ištrynė vieną „Wired“ bendradarbio elektroninę tapatybę: ištrynė jo „Gmail“ el. pašto paskyrą, „Twitter“ siuntinėjo rasistines žinutes, ištrynė „iPhone“, „iPad“ ir jo nešiojamo kompiuterio turinį bei elektroninius laiškus.

„Google“ sutinka, kad slaptažodžiai moderniame internete „kaip niekad silpni ir yra nepakankama apsauga vartotojams“. Todėl šios kompanijos saugumo skyriaus viceprezidentas Ericas Grosse‘as ir inžinierius Mayankas Upadhya ruošiasi pristatyti naujausius būdus, kaip sustiprinti savo e. tapatybę internete – konkretūs pasiūlymai bus pristatyti šio mėnesio žurnalo „IEEE Security & Privacy Magazine“ numeryje.

Šiuo metu „Google“ eksperimentuoja su slaptažodžio pakaitalais: plona „Yubico“ kriptografine kortele, kurią įstačius į kompiuterį būtų galima automatiškai prisijungti prie „Google“. Šiuo atveju nereikia jokių papildomų programų  – „Google“ jus atpažintų vienu pelytės spustelėjimu.

Prognozuojama, kad ateityje panašiu įrenginiu būtų galima „suasmeninti“ ir daugiau įrenginių, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną. Priduriama, kad technologijoms tobulėjant, tai būtų galima padaryti net ir be jokios kortelės – užtektų prisijungti belaidžiu ryšiu.

„Wired“ rašo, kad ateityje tokie slaptažodžiai nebūtų nemokami. Tačiau yra ir geroji pusė: vartotojams nereikės įsiminti daugelio sudėtingų slaptažodžių. Kita vertus, tokią kortelę tektų saugoti kaip savo akį, o jai dingus reiktų skubiai pranešti atitinkamoms tarnyboms.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla