Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Socialiniame tinkle – Plungės savivaldybės tarybos nario intymių akimirkų nuotraukos PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugpjūčio 18, Sekmadienis, 06:44

Ne taip seniai per vieną posėdį Plungės rajono savivaldybės tarybos narys, gydytojas psichiatras Visvaldas Nekrašas garsiai pasiskundė, kad apie jį nieko neberašo vietos spauda.

Gal pasigesdamas žiniasklaidos dėmesio rudenį 55-erių sulauksiantis šis politikos veikėjas prieš kelias dienas į socialinį tinklalapį „Facebook“, į savo paskyrą, įdėjo keletą pikantiškų, netgi intymių nuotraukų su jauna moterimi. Kol gydytojas atsikvošėjo, ką padaręs, ir nuotraukas ištrynė, plungiškiai šiuos vaizdelius jau buvo išplatinę į plačiąją erdvę... Ar toks politiko – viešo asmens – elgesys Plungės visuomenei priimtinas? Verta priminti, kad prieš kelerius metus V. Nekrašas iš savo namų naktį yra išmetęs nuogą moterį.


Žmonių pasitikėjimo nestokojantis, ne vieną kadenciją atbuvęs ir dabar Savivaldybės taryboje tebesantis, taip pat prieš dešimtmetį Seimo nario kėdėje sėdėjęs V. Nekrašas oficialiai tebėra vedęs, tačiau jo meilės reikalai stebina Plungės visuomenę.

Vis dėlto gerbiamam politikui dėmesio dar labai trūksta. Prieš kelias dienas jis ėmė ir paviešino socialiniame tinkle „Facebook“, kuris „padeda susisiekti su draugais ir dalytis savo gyvenimu“, kelias nuotraukas. Vienoje jis aistringai bučiuoja jauną moterį, kitoje jiedu susiglaudę jau iki pusės nuogi.

Redakcijos šaltinių teigimu, tamsiaplaukė dirba toje pačioje poliklinikoje. Kur nuotraukos darytos, fone matant baltas sienas, galima tik spėti.

Tiesa, iš savo paskyros V. Nekrašas šias fotografijas netrukus pašalino. Ar pats susiprotėjo, ar kas paprotino, neaišku, bet vaizdeliais viešoje erdvėje „pasidžiaugė“ ne vienas „Facebook“-o vartotojas ir dar spėjo kitiems persiųsti.

Beje, šis politikas ne pirmą kartą įsivelia į skandalingas istorijas. Prieš keletą metų žiemą iš savo namų Noriškių kaime išvarė nuogą moterį – slaugytoją, su kuria dirbo viename kabinete. Pats paskambino policijai ir žurnalistams, o šiems atvykus vargšelę išstūmė pro duris ir užsirakino. Tą pačią moterį prieš tai buvo „paauklėjęs“ poliklinikoje, bet tąsyk ji iš policijos pareiškimą atsiėmė.

Šiuos politiko veiksmus vertino Plungės rajono savivaldybės tarybos etikos komisija. Priimtame sprendime buvo skelbiama, kad V. Nekrašas pažeidė Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnio 6 dalies reikalavimus deramai elgtis visuomenėje.

Kažin kaip bus dabartiniu atveju? Ar politikui, valdančiosios koalicijos nariui, tokie dalykai dera? Ar gydytojo, padedančio pacientams įveikti psichologines ir psichines problemas, toks elgesys toleruotinas?

Deividas Velkas, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, patarėjas: „Iš tiesų tema daugialypė, joje nemažai aspektų viešai diskusijai – tai lemia viešo asmens elgesys (kuris konkrečiu atveju vyksta ne tik privačiame gyvenime, bet ir viešumoje – aplinkoje, kurioje asmuo negali tikėtis privatumo). Jei viešas asmuo save fotografuoja ir šias nuotraukas pats paviešina, jis pats apriboja savo privatumą, todėl sunku įžvelgti pažeidimą jas perskelbiant žiniasklaidos priemonėse. Tokį politiko elgesį, ypač reaguodama į visuomenės reakciją, turėtų svarstyti politinė partija, kuriai politikas priklauso (LSDS). Nuo politiko elgesio vertinimo galėtų nenusišalinti ir Savivaldybėje veikianti Etikos komisija.“

Mykolas Pronckus, Savivaldybės tarybos narys, Etikos komisijos pirmininkas: „Taip, žinau, kad V. Nekrašas yra vedęs, bet nenoriu per daug komentuoti. Reikia išklausyti jį patį, įdomu, ką sakytų? Gal tvirtintų, kad nuotraukos sufalsifikuotos? Tam, kad Etikos komisija imtųsi svarstyti politiko elgesį, turi būti oficialus kreipimasis – tarybos narių, kokio nors komiteto ar visuomeninės organizacijos. Tada prašytume raštiško V. Nekrašo paaiškinimo, gal kviestume į posėdį. Žinoma, jei klausimas bus inicijuotas, svarstysime. Asmeniškai man, kaip čia pasakius... na, keistai atrodo, kad tarybos narys viešina tokias nuotraukas. Įvairūs žmonės įvairiai ir daro... Gal jis turėjo kokių nors tikslų, ką čia gali žinoti. Plungės žmonėms tai turėtų būti ypač įdomu.“

Audrius Misiūnas, Savivaldybės tarybos narys: „Aš nesikišu į kitų žmonių asmeninį gyvenimą ir susilaikau nuo viešų komentarų. Be to, man nėra žinomos šių nuotraukų atsiradimo ir platinimo aplinkybės. Panaudojant šiuolaikines technologijas galima sumontuoti bet kokį vaizdą ir įdėti daugelyje socialinių tinklų. Esu Etikos komisijos narys. Jei taryba pageidaus, panagrinėsime šį atvejį nuodugniau.“

Elvyra Valerija Lapukienė, Savivaldybės tarybos narė: „Nelabai man ką tos nuotraukos sako. Tarybos narys pats galėtų jas pakomentuoti ir paaiškinti jų pasirodymo priežastį.“

Robertas Endrikas, Savivaldybės tarybos narys: „Visvaldas ne pirmą kartą iš savo asmeninio gyvenimo padaro šou, todėl mane šios nuotraukos nei šokiravo, nei papiktino. Nemaloniausia turėtų būti jo šeimai, vaikams. Nemanau, kad dėl šių nuotraukų reikėtų klausimą svarstyti Etikos komisijoje, nes jokia komisija negali žinoti, kas su kuo gyvena, kas su kuo miega. Kam tai rūpi? Visvaldui palinkėčiau mažiau kvailioti, o jei kvailioti, tai bent su drabužiais.“ 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla