Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Blogiausi Vladimiro Putino metai: Rusijoje prognozuojama didžiulė krizė PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugpjūčio 12, Pirmadienis, 08:37

Rusijos federalinės statistikos tarnybos duomenimis, Rusijos ekonomikos augimas antrąjį šių metų ketvirtį sudarė tik 1,2 procento.

Ūkio ministerija pripažįsta, kad tai gerokai mažiau nei prognozuota. Ekspertai neatmeta galimybės, kad kitų metų pradžioje šalis kris į bedugnę. Užsienio analitikai teigia, kad Rusija jau patiria recesiją, skelbia newsru.com.


Pasigirdus statistiniams duomenimis ūkio ministras Aleksejus Uliukajevas laikraščiui „Kommersant“ pareiškė, kad „recesijos nėra“. Jo pavaduotojas Andrejus Klepačius vykstančius procesus pavadino „stagnacijos tęsiniu“ ir pranešė, kad trečiąjį ketvirtį ministerija tikisi spartesnio BVP augimo.

Tikimasi, kad antrąjį šių metų pusmetį prie augimo prisidės derliaus nuėmimas, tikėtinas eksporto atsigavimas ir kainų nustatymo politika. Tikimasi, kad metinis augimas sudarys 3 procentus.

„Rusija nyra į recesiją“, – teigia nepriklausomos tarptautinių ekspertų tyrimų bendrovės „Capital Economics“ specialistai.


BVP augimas antrąjį šių metų ketvirtį buvo ne tik blogesnis nei tikėtasi, bet, anot stebėtojų, rodo ekonominę šalies padėtį, kuri grimsta į recesiją.

Ekonominius įvertinimus Rusijos statistikos tarnyba paskelbė praėjusios savaitės pabaigoje. Antrąjį 2013 metų ketvirtį BVP augo 1,2 proc. Tai reiškia, kd ekonomikos augimas lėtėja, nes pirmąjį ketvirtį augimas siekė 1,6 proc. Pernai antrąjį metų ketvirtį lyginant su 2011 metų tuo pačiu metu ekonomika augo 4,3 proc.

Nevertinant 2009 metų, kai ekonomiką paveikė pasaulinė krizė, šių metų rezultatai ekonominio augimo požiūriu, anot žiniasklaidos, gali tapti prasčiausiais per visą Vladimiro Putino valdymo laikotarpį.

„Mes iš tiesų balansuojame ant prarajos krašto. Realiai jau galime kalbėti apie recesiją, nors formaliai duomenys to kol kas nerodo“, – sakė Strateginės analizės instituto direktorius Igoris Nikolajevas. Anot eksperto, tikimybė, kad šalis artimiausiu metu panirs į recesiją prilygsta 95 procentams.

„Panašu, kad jau kitas metų ketvirtis pademonstruos neigiamus rezultatus, – sakė I.Nikolajevas. – Ekonomika – su inercija susijęs dalykas, tuo labiau tokioje didelėje šalyje.“ Teigiama, kad vien valdininkų pažadai greito ir stabilaus augimo šalyje negarantuoja.

Pirmaisiais V.Putino prezidentavimo metais BVP per metus augo 10 procentų, 2001-aisiais augimas siekė apie 5 proc. Prasidėjus antrai prezidento kadencijai ekonomikos augimas siekė 7 proc., 2009 metais Rusijos ekonomika augo 8 proc., o 2010 ir 2011 augimas siekė apie 4,3-4,5 proc. per metus. Pernykščiai metai buvo silpnesni – užfiksuotas 3,4 proc. augimas.

Nesiimant rimtų struktūrinių reformų, lėtėjimas nesustos ir toliau, skelbia „Capital Economics“.

„Jei ekonomikos augimas ir toliau lėtės, kris naftos kainos, ko galima tikėtis esant nepalankiai situacijai pasaulyje, plataus masto krizės Rusijoje galima tikėtis jau pirmąjį kitų metų ketvirtį. Problemą dar labiau apsunkina valstybės išlaidos, įskaitant išlaidas kariuomenei. Tai bus ne su skolomis susijusi krizė, kaip Europoje, o vyriausybės socialinių pažadų pakurstyta krizė“, – sakė ekonomistas Valerijus Mironovas.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla