Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Grybauskaitė: valstybinė politika – leisti jaunimui išsivaikščioti PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. liepos 13, Šeštadienis, 12:19

Ketvirtadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Vokietijos prezidentu Joachimu Gauku (Joachim Gauck), be kita ko, pareiškė, kad bandymas susigrąžinti emigrantus neatitiktų globalėjančio pasaulio politikos, praneša „Respublika“.

Prezidentė įsitikinusi, kad vienintelė galimybė išlaikyti emigrantus Lietuvoje - investicija į žmogų, o emigruoti ar ne - kiekvieno žmogaus apsisprendimo reikalas. „Bet kokie būdai dirbtinai susigrąžinti žmones neatitiktų globalėjančio pasaulio koncepcijos.

Tai yra globalėjančios Europos iššūkiai, jie būdingi daugeliui valstybių, tačiau mums jie yra ypatingai skausmingi“, - po susitikimo su Vokietijos prezidentu J. Gauku sakė D. Grybauskaitė. Su tokiu valstybės vadovės požiūriu nesutinka „Respublikos“ kalbintas Marijampolės gydytojas Gediminas Akelaitis. Anot jo, nieko nedarymas emigracijos problemai spręsti - tinginių politika.

„Tai švaistūniška politika, nesiskaitymas su savo valstybe, su savo genofondu. Kiek mes ruošime aukštos kvalifikacijos specialistus užsieniui?“ Jis priminė, kad valstybė į medikų rengimą investuoja milijonus, o jaunieji gydytojai, vos tik baigę studijas, kraunasi lagaminus į užsienį. Juos noriai priglaudžia Vokietijos ir kitų šalių ligoninės, tuo tarpu mūsų regioninėse gydymo įstaigose nėra kam dirbti. „Nesame tiek turtingi, kad visą pasaulį šelptume, o patys liktume skurdžiai“, - įsitikinęs G. Akelaitis. Medikai jau ne vienus metus kalba apie tai, kad už valstybės lėšas studijavę medicinos absolventai bent 5 metus turėtų atidirbti Lietuvoje. Pasak G. Akelaičio, tai - anaiptol ne laisvių suvaržymas, o pareiga. „Mes nieko nevaržome, o tvarkingai primename pareigą. Medikų atidirbimas yra normalus dalykas pasaulio valstybėse. Tai normalus valstybiškas požiūris į išleistus pinigus, į valstybės ateitį“, - sako medikas. 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla