Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Lietuva neįvykdė Briuselio reikalavimų dėl alaus stiprumo ir taros dydžio – gresia byla ir tūkstantinės baudos PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. gruodžio 11, Antradienis, 10:36
Lietuva neįvykdė Briuselio reikalavimų ir nepanaikino nuo 2013 metų sausio 1 dienos įsigaliosiančių apribojimų dėl alaus stiprumo ir taros dydžio, rašo „Verslo žinios“.
Laiko iki Naujųjų liko mažai, be to, tarpuvaldis. Tad šaliai gali nepavykti išvengti bylos Europos Teisingumo Teisme (ETD), o kartu ir milijoninės baudos.
Artėjantys Naujieji į šipulius daužo mažųjų Lietuvos alaus daryklų viltis, jog nuo sausio turinčios įsigalioti Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis įvedamas draudimas prekiauti stipresniu nei 7,5 proc. alumi bei sidru, taip pat alumi ir sidru, išpilstytu į didesnę nei 11 tarą, bus atšauktos.

„Svyra rankos. Tikėjome, kad Lietuvoje veikia ES teisė, kad mažas verslas gali rasti teisybę. Tačiau, kai pastaruosius mėnesius pabendravome su biurokratais, jau niekuo nebetikime“, – sakė 5 smulkias daryklas vienijančios Mažų alaus daryklų asociacijos (MADA) vadovė ir bendrovės „Kauno alus“ generalinė direktorė Lina Šileikienė.

Mažieji aludariai minėtas įstatymo pataisas anksčiau apskundė Europos Komisijai, o ši, nustačiusi, kad apribojimai dėl alaus taros ir jo stiprumo sudaro kliūtis laisvam prekių judėjimui ir prieštarauja sutarčiai dėl ES veikimo, prieš Lietuvą pradėjo ikiteisminio pažeidimo tyrimo procedūrą.

Jei įstatymo nebus spėta pakeisti iki Naujųjų, Briuselis gali pradėti ES teisės pažeidimo bylą prieš Lietuvą ETT.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla