Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Lenkijos dienraštis: labiausiai nepavykusi Lenkijos investicija - Mažeikiuose PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2011 m. liepos 22, Penktadienis, 09:58

Lenkijos dienraštis „Gazeta Wyborcza“ sudėliojo prasčiausių pastarojo dešimtmečio lenkiškų įmonių investicijų penketuką. Pirmoje vietoje atsidūrė „PKN Orlen“ su Mažeikių naftos perdirbimo gamykla.

Tuometinės  „Mažeikių naftos“ akcijas iš Lietuvos Vyriausybės ir Rusijos koncerno JUKOS „PKN Orlen“ nusipirko 2006 m. pabaigoje už 2,8 mlrd. USD.

Komentuota, kad būtent dėl to, jog gamyklą įsigijo ne kita Rusijos, o Lenkijos kompanija, buvo nutrauktas naftos tiekimas į Lietuvą vamzdynais. Oficialiai Rusija tvirtino, kad tiekimas nutrūko dėl gedimo „Družbos“ naftotakyje. Nuo tada žaliavą gamyklą turi atsigabenti brangesniu jūros keliu.

 

Kiek vėliau Mažeikių gamyklą nusiaubė gaisras. Ugnis suniokojo svarbius įrenginius, tad pusantrų metų  „Orlen Lietuvos“ gamybos pajėgumai buvo mažesni, įmonė kurį laiką dirbo nuostolingai.

 

„Su lietuviais bendradarbiauti taip pat nesisekė. Vietos geležinkelių įmonė išardė trumpiausią atkarpą tarp Mažeikių ir Latvijos, tad padidėjo transportavimo išlaidos. „Orlen“ produktų transportavimui norėjo pasistatyti savo naftotiekį arba nutiesti geležinkelio liniją. Tačiau lietuviai net nenorėjo apie tai girdėti“, – rašo Lenkijos dienraštis.

 

Tiesa, jo teiginiai nėra tikslūs - niekas neprieštaravo naftotiekio į Klaipėdą statybai. Tačiau lenkai už tai pareikalavo dalies (bent trečdalio, kad galėtų blokuoti sprendimus ir turėtų balsą valdant įmonę) strateginę reikšmę turinčios bendrovės „Klaipėdos nafta“ akcijų.

 

O geležinkelio ruožas tarp Mažeikių ir Latvijos, „Lietuvos geležinkelių“ teigimu, išardytas, nes jis jau buvo avarinės būklės. Geležinkeliai tikina, kad ruožas bus atstatytas.

 

Antroje vietoje atsidūrė didžiausias Lenkijos bankas PKO BP, kuris 2004 m. įsigijo kontrolinį Ukrainos banko „Kredobank“ akcijų paketą. Tačiau baigus visas procedūras ir pertvarkas, per pasaulį nusirito finansų krizės banga, kuri įstūmė Ukrainą į gilią recesiją.

 

Trečioje vietoje dienraštis įrašė kasyklas valdančios grupės KGHM investiciją Kongo Demokratinėje Respublikoje.

 

Ketvirtoje vietoje atsidūrė vaistus nuo cukraligės gaminanti kompanija „Bioton“. Bendrovė turėjo ambicingą planą užkariauti Ukrainos rinką. Šiam tikslui pasiekti lenkai 2006 m. už 25 mln. PLN nusipirko 29% insulino gamintojos „Indar“ akcijų.

 

Į sąrašą pateko ir statybinių medžiagų gamintoja „Atlas“. 2003 m. bendrovė nusprendė žengti į Rusijos rinką. Lenkai miestelyje, esančiame netoli Maskvos, atidarė gamyklą ir pradėjo reklaminę kampaniją. Tačiau ši suveikė visai ne taip, kaip tikėtasi - vietos gamintojai pradėjo padirbinėti išpopuliarėjusius gaminius.

 

Šaltinis: vz.lt

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla