Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Elkimės atsakingai – nedeginkime pernykštės žolės! PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2014 m. kovo 05, Trečiadienis, 11:42
Kovo 4 d. Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio (toliau – Mažeikių PGT VPPP) viršininkas Vytautas Narkus informavo, kad nuo metų pradžios Mažeikių rajone jau kilo 6 gaisrai, kurių metu degė nenušienauta pernykštė žolė.  Iš viso Mažeikių rajone gaisrų metu išdegė 97 arai pievų.
 
„Mažeikių seniūnijoje penkis kartus teko gesinti degančią pernykštę žolę, vieną kartą – Viekšnių seniūnijoje“, – teigė Mažeikių PGT VPPP viršininkas V. Narkus. 
 
V. Narkus taip pat kvietė gyventojus, gyvenančius individualiuose namuose, būti atidžiais ir kilus abejonėms dėl galimai netvarkingų krosnių, židinių ar dūmtraukių bei pastebėjus, kad eksploatuojami elektros prietaisai neatitinka ir pažeidžia priešgaisrinės saugos taisykles, kreiptis tel. (8 443)  68 356 arba mob. tel.: 8 686 34 765, 8 620 68 963. 
 
„Mažeikių PGT VPPP specialistai įvertins gyventojų statinių gaisrinės saugos būklę. Jų išvados bei pasiūlymai priešgaisrinei būklei pagerinti bus rekomendacinio pobūdžio ir neprivalomi. Manome, kad šios priemonės bei geranoriškas bendradarbiavimas sumažins gaisrų skaičių bei patiriamus materialinius nuostolius“, – kalbėjo V. Narkus.
 
„Sausas ir ankstyvas pavasaris kelia grėsmę ne tik pernykštės nenušienautos žolės plotams. Žolės deginimas kelia pavojų žmonių saugumui – liepsna lengvai gali persimesti ir sunaikinti šalia esančius miškus, durpynus, pastatus, techniką ar kitą turtą“, – teigė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis.
 
Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję savo žemėje degančią žolę, ražienas ar nesugrėbtus šiaudus, nedelsdami privalo informuoti Valstybinę priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir valstybinę miškų tarnybą (girininkiją).
Už žolės deginimą yra numatyta administracinė atsakomybė, o už nepilnamečių nusižengimus yra baudžiami jų tėvai. Bauda gali siekti nuo 100 iki 1200 litų, taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą – vienas aras įkainojamas 49 litais. Ūkininkai, degindami žolę, rizikuoja netekti Europos Sąjungos išmokų.
 
 
 
Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius
 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla