Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Dešimtoji tarptautinė fotografijų paroda „Gyvos žemės mintys“ PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugsėjo 04, Trečiadienis, 10:02

 

Rugpjūčio 30 d. Mažeikiuose dešimtąjį kartą atidaryta tarptautinė fotografijų paroda „Gyvos žemės mintys“. Šiemet jubiliejinei parodai-konkursui per 400 savo darbų pateikė 104 autoriai iš Lietuvos, Baltarusijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Kinijos ir Škotijos.

 


Tapo gražia tradicija


1997 metais surengta pirmoji paroda, nors ir atgimusi po keleto metų pertraukos, tapo gražia tradicija. Kiekvienos parodos atidarymui išleidžiami katalogai, laureatais pripažįstamas gausus būrys fotografų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Savo darbus parodai-konkursui pateikdavo Ispanijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Japonijos, Baltarusijos ir kitų šalių fotografai. Geriausių nuotraukų autoriams visada įteikiami sertifikatai ir atminimo dovanos.
Organizuojant šią parodą, didelis dėmesys skiriamas jauniesiems fotografams. Jų pateiktus darbus vertina didelę patirtį sukaupę šalies fotomenininkai. Tad jaunimui dalyvavimas parodoje-konkurse yra puiki fotografijos pamoka.

Dėkojo organizatoriams


Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys pasidžiaugė fotografų entuziazmu ir jų darbais, įeisiančiais į istoriją. Rajono vadovas dėkojo parodos organizatoriams, ypač vienam iš jų – fotografui Jonui Strazdauskui, nuolat dalyvaujančiam įvairiose parodose, laiminčiam prizus ir garsinančiam savo kraštą.
Merui pritarė bei daug padėkos žodžių J. Strazdauskui išsakė ir parodos-konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Stanislovas Žvirgždas, komisijos narys Saulius Jokužys, Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė.
„Labai džiaugiuosi, kad viską padaryti pavyko nuostabaus fotografo, puikaus organizatoriaus, negailinčio nei savo laiko, nei lėšų, dėka, tad pats nuoširdžiausias ačiū Jonui Strazdauskui“, – sakė A. Rupkutė.

Pavyzdys ir patirtis – neįkainojami


Vertinimo komisijos pirmininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas  S. Žvirgždas, kalbėdamas apie vienintelę Lietuvoje gamtos fotografijos parodą-konkursą sakė, jog jog surengus dešimt parodų, pats metas susumuoti pasiekimus ir pažvelgti į naujai atsiveriančius horizontus.
„Dabar daug kalbama apie decentralizaciją, kultūros atgaivinimą tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose. Manyčiau, kad Mažeikių pavyzdys ir patirtis šioje srityje neįkainojami. Užtenka kelių entuziastų, kad būtų nuveikti dideli darbai. Tad kokie gi tie pasiekimai? Dešimt parodų, katalogai, plaukimas į tarptautinius vandenis, jaunų autorių paieška ir mokymas. Ko gi dar reikia?“, – kalbėjo vertinimo komisijos pirmininkas. Jo teigimu, šiemet ypač puikiai padirbėjo jaunimas, neatsilikdamas nuo profesionalų.

Ekspoziciją pamatys ne tik mažeikiškiai


Konkursui pateiktus darbus taip pat vertino komisijos nariai: Aleksandras Macijauskas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas; Jonas Staselis – Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas; Saulius Jokužys – Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos narys, spaustuvininkas; Zigmantas Kristutis – Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas.
Kasmet paroda-konkursas išlaiko profesionalumą, o ekspoziciją pamato ne tik mažeikiškiai, bet ir kitų Lietuvos miestų bei rajonų gyventojai. Ši tradicija taip pat bus tęsiama ir šiemet. LR Seimo narys Kęstutis Bartkevičius pažadėjo tarpininkauti atidarant parodą Seimo rūmuose, o antrus metus iš Baltarusijos atvykstantis Sergej Kurylo, kvietė fotografijų parodą surengti jo gimtojoje šalyje.

Laimėtojai apdovanoti prizais

Mažeikių rajono mero prizas šiemet atiteko fotografui Martynio Vidzbeliui, ORLEN Lietuva prizas – Algimantui Aleksandravičiui. Lietuvos fotomenininkų sąjungos prizą pelnė Vilija Visockienė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos prizą laimėjo Vytautas Liaudanskis, ROTARY  klubo prizas įteiktas Vytautui Daraškevičiui. Mažeikiškis kalvis Virgilijus Mikuckis savo sukurtą prizą įteikė Ramūnui Danisevičiui. Į Baltarusiją, fotografei Natalijai Dorosh, iškeliavo Mažeikių verslininkų asiociacijos prizas. Fotografui Vytautui Butkui skirtas UAB „Sergita“ prizas, Marijai Šileikaitei-Čičirkienei ir Mantui Misevičiui – UAB „Edzaras“ prizas, Kazimierui  Linkevičiui  – UAB „Tripletas“ prizas,
Sigitui Strazdauskui – S. Jokužio leidyklos-spaustuvės prizas. Čekas Garik Avasenesian laimėjo Mažeikių rajono savivaldybės specialųjį prizą už Lietuvos fotografijos populiarinimą.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos įsteigti prizai įteikti jauniesiems fotografams: Gabijai Puodžiukaitei, Ievai Kurkulytei, Tomui Musului ir Viktorijai Kaleckaitei. S. Jokužio leidyklos-spaustuvės prizus laimėjo Akvilė Petraitytė, Šarūnas Raudonis, Vaidai Jonušaitei ir Kristinai Kristutytei.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla