Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Mažeikiai – Lietuvos kalvių sostinė PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. birželio 12, Trečiadienis, 09:00

Birželio 7-8 dienomis Mažeikiuose vyko IV tarptautinė kalvystės meno ir amatų šventė – 2013, pasižymėjusi gausa renginių.
Birželio 7 d. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre vyko spaudos konferencija, skirta renginiui pristatyti.
Spaudos konferencijoje dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė ir Ryšių su visuomenė skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė, Kultūros centro direktorė Krista Kinčienė ir meno padalinio vadovas bei šventės režisierius Paulius Mylė.

 

Taip pat dalyvavo Krašto premijos laureatas Česlovas Pečetauskas ir mažeikiškiai kalviai bei šios šventės partneriai: Algirdas, Mindaugas ir Martynas Stankai, Virgilijus Mikuckis, šventėje karūnuotas kaip šalies kalvių kalvis; Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininkas Valentinas Jazerskas; iš Žemaitijos kilęs, 1986 m. nuominuotas Lietuvos kalvių kalviumi – Vytautas Jarutis; šventės dalyvis iš Daugpilio (Latvija), kalvis Edgars Vronskis.


Savivaldybės meras Antanas Tenys džiaugėsi, kad, kaip ir kasmet, vasara Mažeikiuose prasideda įspūdingomis šventėmis. Šiemet – IV Tarptautine kalvystės meno ir amatų švente.


„Mažeikiai – išskirtinis miestas, turintis daug garsių kalvių, kurie garsina ne tik mūsų miestą, bet ir Lietuvą už jos ribų. Mūsų kalviai – aktyvūs, meniški, dalyvauja įvairiose parodose. Tuo galės įsitikinti ne tik mažeikiškiai, bet ir atvykę svečiai iš kitų valstybių“, – džiaugėsi Savivaldybės meras.


Šventėje laukta per 100 kalvystės meno ir amatų atstovų iš Lietuvos ir kitų šalių.
Pasak Lietuvos tautodailinkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininko V. Jazersko, pastarieji 20 metų Lietuvos kalvių sostinė yra Mažeikiai.


„Be galo malonu, kai suvažiavę kalviai iš kitų kraštų gali pamatyti unikalią kalvystes meno šaką – kalviškąją kryždirbystę. Pamatyti tai, ką mes turime išskirtinio“, – sako V. Jazerskas.


Nuo 2001 m. kryždirbystė yra įtraukta į UNESCO gyvojo paveldo sąvadą. V. Jazersko teigimu, kalviškoji kryždirbystė labiausiai yra paplitusi Žemaitijoje.


Kalvis Edgaras Vronskis iš Daugpilio (Latvija) džiaugėsi, kad, kaskart atvykęs į mūsų kraštą, išmoksta vis kažką naują, ir užsimezgusia nuoširdžia kolegų iš Lietuvos draugyste, jų viešnagėmis. Dėkojo už šiltus kolegų priėmimus, už galimybę kurti ir palikti dalelytę Latvijos mūsų mieste.


Po spaudos konferencijos Savialdybės meras A. Tenys dalyvavo pirmame šios šventės renginyje – konferencijoje „Metalo ir ugnies valdovai“, kur pasveikino jos dalyvius ir linkėjo puoselėti šį amatą bei dalintis patirtimi su jaunąja karta.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla