Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

„VISAVI“ PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. gegužės 23, Ketvirtadienis, 13:39

Mažeikių  rajono  savivaldybės   kultūros   centro   mėgėjų   teatro   trupės  „VISAVI“ aktoriams  nelieka laiko poilsiui, nes  laukia įtemptas repeticijų  grafikas ir seniai  suplanuoti renginiai vasarą. Glaustai apie nuveiktus kūrybinius  darbus ir ateities planus.
Teatralizuotos improvizacijos persipynusios su choreografiniais, muzikiniais sprendimais tai šiuolaikiškas požiūris, kitoniška teatrinio  žanro  interpretacija atveria neribotas  galimybes savirealizacijai, kūrybiniai laisvei.  „Visavi“ aktoriai aktyvūs  ir žingeidūs.

 

 

Gegužės pradžioje Pikelių bendruomenei pristatėme  premjerinį spektaklį pagal Louise L. Hay komediją „Galia“. Artimas, bendravimas   kamerinėje  aplinkoje reikia  pripažinti  turi  teigiamų  privalumų. Aktorės , kaip ir salėje sėdintys  žiūrovai  mato  ir pastebi  viską,  spektaklio metu išlaikomas  akių  kontaktas, žaibiška  žiūrovo reakcija  į  išsakytą aktorių tekstą ar atliktą  veiksmą. Viskas vyksta  čia, dabar  ir jokios  apgaulės. Gastrolių metu atsiveria galimybė pasitikslinti ar  teisingi režisūriniai sprendimai ar aktorės nemeluoja  sau  ir viską  stebinčiam  žiūrovui ?  

Kuo spektaklis  artėjo  į pabaigą tuo žiūrovų  akyse  galėjai  išskaityti didėjantį  susižavėjimą  ir dėkingumą. Jiems viskas buvo aišku ir suprantama, jų akyse kaupėsi ašaros  nuo nenusakomo jausmo......tikime tuo ką matome, įtaigiai ir profesionaliai aktorės dalijasi informacija. Atsakydami  į  išsakytas  mintis norime pasakyti: -  nuoširdžiai  dvasingi  žmonės  Pikeliuose gyvena, domisi kultūrinėmis naujovėmis ir išranda galimybių jas padovanoti  savo bendruomenei. Didingiems  darbams  nuveikti pirmiausia  reikia  noro ir entuziazmo, o tik vėliau supratimo ir kitų pritarimo.


Gatvės muzikos dieną – gegužės 18 d., kai visi dainuoja, muzikuoja teatro trupės „VISAVI“ aktoriai  įsikūniją į žinomų pasakų herojus ar tiesiog suaugę tampa vaikais, nes tam puikus pretekstas, švenčiama vaikiško personažo DAIVA  PAMAIVA  gimtadienio šventė. Jos metu  atliekamos jos pačios sukurtos smagiosios dainelės, visuomet laukiami ir populiarūs Daivos  Pamaivos  antrininkių rinkimai  ir panašiausių  mergaičių apdovanojimai. Šventės metu  atrakcijose dalyvauja  ne tik  berniukai, bet ir jų tėveliai, o šventės finalą vainikuoja  balionų ir saldainių lietus. Aktyviausieji ir smagiausieji vaikai, jų tėveliai visuomet skanauja UAB „Piropas“  keptą tortą  ir  ilgam,  ilgam  vaikų  prisiminimuose išlieka džiugus šviesos proveržis, kurį vadiname – džiaugsmu. Jis neišmatuojamas ir neįkainuojamas, jis amžinas, nes vaikystės prisiminimams laiko termino nėra. 

Artėjančias  Jonines  teatro trupės aktoriai švęs Pagėgiuose ant  Rambyno  kalno. Kolektyvas antrą  kartą  kviečiamas  reprezentuoti Mažeikius.  Pristatysime   premjerinį spektaklį pagal Louise L. Hay   komediją „Galia“.  Gerb. režisierės Danutės Bardauskienės kvietimu ir  teigimu, kad mes patikimi, saviti ir nepakartojami... ruošiamės, repetuojame ir vyksime  ten, kur  suvokimas ir   supratimas švęsti  turi giliai išpuoselėtas  kultūros tradicijas.

Mažeikių pakraštyje jau 5 kartą netradiciškai minėsime liepos 13 d.  Žemaičių vienybės  dieną. Durbės mūšiui (1260 m. liepos 13 d.) atminti. Tradiciškai aukštai iškelsime žemaičių vėliavas, apsidarysime stilizuotais tų laikų rūbais ir gerbdami žemaičių gilios praeities laimėjimus dainomis, teatralizuotai improvizuota programa žemaičių tvirtybę minavosim. Visų švenčių pradžių pradžią  pradeda „ VISAVI“ teatro trupės aktoriai. Gilios tradicijos atskleidžia žemaitiškos tvirtybės galią ir vienybę. Tai kas sukurta ir  gyvuoja ilgiau nei 5 metus galima sakyti įgyja neliečiamumo ir nuolatinio tobulėjimo statusą, na bent jau taip turėtų mastyti tie kas kažką  reikšmingo daro.

 

Ketvirtus  metus mėgėjų teatro trupės „Visavi“ aktoriai organizuoja Respublikinę  kūrybinę - teatrinę stovyklą „Paradigma“ Mažeikių r. Viekšnių seniūnijoje. Stovyklos  metu sukuriamos kūrybiškai teatrinė tobulėjimo aplinka, vykdomas savirealizacijos ir mokomasis procesas, kuriamų performasų analizavimas, visokeriopa kultūrinio akiračio plėtra, sveika mityba, išradingai aktyvus laisvalaikis, žemaitiškos tarmės puoselėjimas, mokymas atvykusių svečių mūsų tarme kalbėti ir dainuoti.

Kūrybinio proceso ir repeticijų ciklas skirtas artėjančiai  2014 metų dainų šventei. Numatomos  teatro dienos „DYVŲ  DYVAI“, švenčiame Donelaičio 300- ąjį gimtadienį. Donelaičio „Metai“ atsiskleis Lietuvos mėgėjų teatrų kūrybiniuose sprendimuose.

 

Mažeikių rajono savivaldybės kultūros  centro  mėgėjų  teatro trupės „VISAVI“ aktoriai: Simona Savickaitė,  Edita  Sadauskienė, Evelina Rimolaitytė, Erika Tarvainytė, Viktoras Jakimavičius, Vaidutė Jakutienė, Vilius Antanavičius, Gražina Jonikienė, Dainius Kėvišas, Violeta Juciūtė, Jolita Krikščiūnaitė, Aurimas Krikščiūnas, Dalia Grigonytė, Kamilė Petrulevičiūtė, Eglė Majauskaitė, Gertrūda Mačiul;ienė, Žana Zaluckytė, Ugnė Jonikaitė, Žygimantas  Gedvila ir aktoriai, kurie visuomet padės, mūsų studentai: Barbora Gedvilaitė, Dovydas  Banevičius, Viktorija Griciūtė, Brigina Anickytė, Vytautas Motuzas, kurie talentingi, ambicingi ir amžiams įsimylėję sceninį  jaudulį,  vadinamą TEATRAS. 2014 metai įsimintini ir tuo, kad teatro trupė  pažymės kūrybinės  veiklos 15 metų  jubiliejų.

 

Žemaičių kraštas gyvuos amžinai, o Mažeikių kultūriniame virsme teatrine liepsna degs „VISAVI“.

                                                                                                         Daiva Gedvilienė

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla