Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Šventinis Merkelio Račkausko gimnazijos Garbės vakaras PDF Spausdinti Email

 

 

Šių metų gegužės 10 d. Mažeikių r. savivaldybės kultūros centro didžiojoje salėje vyko Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos Garbės vakaras, į kurį buvo pakviesti ne tik mokyklos bendruomenės nariai,  bet ir jų šeimos, būsimi ir buvę mokiniai, svečiai.
Pasak Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos direktorės Astos Žukauskienės, šis renginys vyksta jau treti metai iš eilės. Renginyje svečiavosi Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, kuris pripažintas gimnazijos Garbės gimnazistu, ir Mažeikių r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys. Abu politikai sveikino gimnazijos bendruomenę su nuostabia švente. Su jais kartu į sceną buvo pakviestas ir gimnazijos tarybos pirmininkas Jonas Žulpa, kuris negailėjo gražių padėkos ir sveikinimo žodžių mokytojams, direktorei, klasės kuratorei.


Direktorės pavaduotoja Janina Palenskienė minėjo, kad pirmasis Garbės vakaras vyko gimnazijos aktų salėje, o kiti du – Mažeikių r. savivaldybės kultūros centre. Tokiu būdu renginys tapo prieinamesnis visai Mažeikių miesto bendruomenei. „Pirmąjį kartą renginys sulaukė didžiulio pasisekimo: tiek tėvai, tiek mokiniai, tiek mokytojai šį nuostabų gimnazijos bendruomenės susibūrimą įvertino kaip vieną svarbiausių gimnazijos švenčių. Todėl „Gimnazijos garbės“ renginys tapo tradicinis, šviesų ir džiugų pavasarį skelbiantis renginys“, – sakė istorijos mokytojas Mindaugas Rušinas.
Renginiui pasirinkta „skrydžio“ tema. Ji dominavo dainose, šokiuose ir eilėse. Garbės vakarą pradėjo solistė Giedrė Pranauskytė atlikdama dainą „Skrydis“, o vakarą užbaigė kolektyvo „Allegro“ šokis „Paukščiai“, skaitovai taip pat linkėjo visiems būti paukščiais ir niekada neatsisakyti tikslo – skraidyti. Gimnazijos Garbės vakaro metu buvo rodoma meninė kompozicija „Mes turime sparnus“, kurią atliko etikos mokytojos Rimos Kesminienės jungtinė mokytojų ir gimnazistų grupė.


Gimnazijos Garbės vakaro metu mokyklos mokytojai ir mokiniai buvo apdovanoti už pasiekimus įvairiose rajoninėse, respublikinėse olimpiadose, konkursuose bei varžybose. Direktorė Asta Žukauskienė jiems įteikė padėkos raštus, o mokiniai dovanojo mokytojams gėles. „Aš priklausau tų žmonių grupei, kurie nei gražių žodžių, nei kokios nors šventės nesureikšmina, nes dirbu ne dėl kokios nors padėkos“, – po apdovanojimų kalbėjo lietuvių kalbos mokytoja Romualda Žilinskienė.


Mokytojas Mindaugas Rušinas kalbėjo, jog „per tris metus ši šventė tapo dar labiau žinoma,  todėl ir dalyvaujančiųjų skaičius išaugo: mokytojai ir mokiniai galbūt labiau stengiasi, nes žino, kad jų laimėjimai nenueis perniek, o bus paminėti ne kartą, bus apdovanoti ir pasveikinti visiems girdint. Tai tarsi triumfo eitynės, užbaigiančios sėkmingus mokslo metus, ir kiekvienas bendruomenės narys tikisi, kad kitais metais apdovanojimų bus dar didesnių. O tai skatina kiekvieną labiau pasistengti, todėl šventės dalyvių skaičius vis didėja. Galbūt ir konkursų, kuriuose dalyvaujama, yra daugiau nei anksčiau. Mat kiekvienais metais atsiranda vis naujų galimybių dalyvauti įvairiuose konkursuose. Be abejo, tradicinės lieka olimpiados“.


Apdovanojus mokytojus ir mokinius už nuopelnus mokslo srityje, nepamiršta buvo ir mokinių taryba. Jos nariai apdovanoti už visuomeninę ir projektinę veiklą, labai gerą mokymąsi. Taip pat renginio metu inauguruota ir naujoji gimnazijos mokinių prezidentė Karolina Jonušaitė (2c kl.).


Gimnazijos garbės vakaro metu iš penkių kandidatų išrinktas Merkelio Račkausko gimnazijos Garbės gimnazistas, kuris šiais metais rinktas tik iš abiturientų. Jį paskelbė 2012-ųjų metų gimnazijos Garbės gimnazistas Julius Bertulis, kuris šiuo metu studijuoja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Šių metų garbės gimnazistu tapo Rūta Žulpaitė.


Gimnazijos Garbės vakaro metu už poetinio žodžio puoselėjimą ir dalyvavimą literatūriniuose renginiuose gimnazistai buvo apdovanoti padėkos raštais. Už aktyvią veiklą leidžiant gimnazijos laikraštį „Atošvaistė“ padėkos raštai įteikti ir jauniesiems žurnalistams. Direktorė Asta Žukauskienė dėkojo mokytojams ir mokiniams, kurie dalyvaudami projektuose garsina gimnazijos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.


Gimnazijos Garbės vakaro metu atskirai pagerbtos dvi mokinės – Rūta Žulpaitė (IVa kl.) ir Viktorija Vaserytė (2a kl.). Abi šios gimnazistės mokosi vien dešimtukais. Buvo apdovanojami ne tik puikiai ir labai gerai besimokantys mokiniai, bet ir tie, kurie turi tik vieną aštuntuką. Gimnazijos tėvų pirmininkas Jonas Žulpa teigė, kad tai pirmasis kartas, kai apdovanojami vaikai, turintys po vieną aštuntuką. „Tai tarsi avansas vaikams pasistengti dar labiau“, – kalbėjo gimnazijos tarybos pirmininkas.


Garbės vakaro metu vyko ne tik apdovanojimai, gimnazistai čia turėjo galimybę pademonstruoti savo meninius gebėjimus. Skambėjo vaikinų ir merginų ansamblių dainos, buvo rodomos meninės kompozicijos ir šokių kolektyvo „Allegro“ pasirodymai. Visa tai vakarui suteikė jaunatviškumo ir gyvumo.


Pasak Jono Žulpos, visi gimnazijos Garbės vakarai yra panašūs, juose vyrauja tos pačios idėjos, tačiau kasmet yra ir naujovių. „Šiais metais naujas dalykas renginio metu – tai jungtinis vaikinų ansamblis, kurį sudarė esami ir buvę gimnazistai. Smagu, kad mokiniai nepamiršta savo buvusios mokyklos“, – apie naujoves šių metų Garbės vakare kalbėjo gimnazistės tėvelis Jonas Žulpa.


 „Gimnazijoje yra labai rimtos ir senos tradicijos, puiki darbinė, mokslinė ir pedagoginė aplinka. Nėra abejonių, kad mokymasis yra pirmoje vietoje, tačiau nepamirštama ir popamokinė gimnazistų veikla“. Šitaip gyvenimą Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje apibūdino Jonas Žulpa. Visi gimnazijos Garbės vakarai yra skirti viešai pagerbti ir apdovanoti mokytojus ir mokinius už sunkų darbą ir pelnytus pripažinimus. „Manau, kad pats vakaras visada svarbus mokiniams ir jų tėveliams“, – apie Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos Garbės vakarą kalbėjo mokytoja R. Žilinskienė.  


Renginį vainikavo visų bendruomenės narių atliekamas gimnazijos himnas. Direktorė Asta Žukauskienė dėkojo visiems į gimnazijos Garbės šventę atvykusiems tėveliams, svečiams, buvusiems, esamiems ir būsimiems gimnazistams.


Toma Dakanienė,

Šiaulių universiteto lietuvių filologijos su specializacija ryšiai su visuomene IV kurso studentė

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla