Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Susitikti su žemės ūkio ministru žemdirbiai atskubėjo per patį darbymetį PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. gegužės 07, Antradienis, 13:42

Ministras V. Juška, Savivaldybės vadovai, Seimo narėGegužės 3 d., penktadienį, Seimo narės Audronės Pitrėnienės kvietimu Mažeikių rajone lankėsi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna ir Žemės ūkio ministerijos specialistų komanda:
Išteklių ir kokybės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Zigmas Medingis, Žemės ir maisto ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Jonas Lisauskas, Žemės politikos departamento Žemės teisės skyriaus vedėja Gintarė Tumalavičienė, Kaimo plėtros departamento Kompensacijų ir investicijų skyriaus vyr. specialistas Gediminas Mažeika, Nacionalinės mokėjimo agentūros Tiesioginės paramos departamento direktorė Sonata Miškinienė, ministro atstovė spaudai Ramunė Visockytė.


Svečius priėmė ir lydėjo Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, Seimo narė Audronė Pitrėnienė, mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius, Savivaldybės tarybos narė Laimutė Kačerauskienė.
 „Mobilioji ministerija“ diskutavo su Savivaldybės tarybos salėje susirinkusiais žemdirbiais, apžiūrėjo UAB ,,Rapsoila“ biokuro gamyklą, viešėjo garsios žolininkės Jadvygos Balvočiūtės ekologiniame vaistažolių ūkyje.
Vicemeras biomedicinos mokslų daktaras Jonas Siminkevičius informavo, kad 38 proc. Mažeikių rajono gyventojų gyvena kaime. Įregistruota 1 930 ūkininkų (vidutinis ūkio dydis – apie 14 ha), 24 žemės ūkio įmonės ir bendrovės, 57 ekologiniai ūkiai, susikūrusios 33 kaimo bendruomenės.


Pasak mero pavaduotojo, mūsų rajone labai aktualus melioracijos klausimas, didelį nerimą kelia kasmet mažėjantis gyvulių skaičius.


Ministras V.Jukna pristatė planus, kaip bus siekiama gelbėti iš sąstingio gyvulininkystės sektorių, aptarė pieno perdirbėjų ir gamintojų santykius, žaliavos gamybos plėtrą, pabrėžė kooperacijos privalumus. Mažeikiškiai susidomėję išklausė informaciją apie tiesioginių išmokų mokėjimą, moduliaciją, ateities perspektyvas.  
Susitikime žemdirbiai išgirdo ir pačią naujausią žinią apie patikslintas nuostatas dėl sankcijų už geros agrarinės būklės reikalavimo, susijusio su gyvulių turėjimu deklaruojant  pievas ir ganyklas, nevykdymu. Dabar, jei pareiškėjo  tiesioginėms išmokoms deklaruoto ir tinkamo paramai pievų ir ganyklų, kurioms taikomas geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės reikalavimo dėl gyvulių laikymo reikalavimas, plotas neviršija 10 ha, pažeidimas vertinamas kaip netyčinis ir taikoma tik 3 proc. sankcija, t.y. visa ES paramos (tiek tiesioginės išmokos, tiek KPP plotinės priemonės) suma sumažinama apskaičiuotu procentu. Tačiau jeigu minėtų pievų ir ganyklų plotas viršija 10 ha, sankcijos dydis sudarys 3-50 proc.  Svarbu tai, kad šis sankcijų metodikos pakeitimas bus taikomas paraiškoms tiek už 2012 m., tiek už 2013 m. ir  vėlesnius metus.


Diskusijoje nemažai dėmesio skirta ir pagrindiniam ūkininkų darbo įrankiui – žemei. Žmones jaudino  žemės supirkinėjimas spekuliaciniais tikslais, jie nerimavo dėl netrukus pasibaigsiančio pereinamojo laikotarpio, kai žemę galės oficialiai įsigyti ir užsieniečiai. Ne vienam rūpėjo, kaip įsigyti žemę, ant kurios stovi žemės ūkio paskirties pastatai, kol jos dar nenupirko užsieniečiai.


Į susitikimą atvykę ūkininkai domėjosi, kaip ateityje bus ruošiami žemės ūkio darbuotojai, nuogąstaudami, kad tobulėjant technikai, nebeliks sugebančių ja dirbti. Mažeikiškiams aktualus buvo ir žemės konsolidacijos klausimas.  Žemdirbiai atkreipė dėmesį, kad rinkoje trūksta lietuviškų augalų veislių, kurios tinka šalies klimatui, sėklų.


Po susitikimo su Mažeikių rajono žemdirbiais „mobilioji ministerija“ lankėsi UAB „Rapsoila“ (Ukrinų k., Židikų sen.) biokuro gamykloje, šiemet mininčioje veiklos dešimtmetį. Bendrovė lietuviškus rapsus perdirba į biodyzeliną ir parduoda jį vienam degalinių tinklui.


Mažeikių krašto šviesuolės – garsios žolininkės Jadvygos Balvočiūtės ekologiniame vaistažolių ūkyje (Gyvolių k.) – ŽŪM specialistus nuoširdžiai sutiko pati ūkio šeimininkė, aprodė vaistažolių kolekciją, kruopščiai įrengtą vaistažolių džiovyklą, arbatų gaminimo patalpas. J.Balvočiūtė su pasididžiavimu pristatė ir savo naujausią projektą – statomą arbatinę, tačiau neslėpė, kad entuziazmą ir naujus planus labai riboja finansinių lėšų trūkumas. Energinga moteris papasakojo, kad žaliavos jos sukurtiems arbatų mišiniams ruošiamos iš 400 augalų rūšių. Visos arbatų gamybai naudojamos žolelės yra ekologiškos: išaugintos šiame ūkyje arba surinktos iš sertifikuotų ekologiškų natūralių plotų. Šiuo metu ūkyje iš viso darbuojasi 30 žmonių.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla