Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kviečiame dalyvauti fotokonkurse „Laikas keičia žemę“ PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. kovo 06, Trečiadienis, 07:34

Iki balandžio 1 d. Mažeikių rajono gyventojai, mokiniai ir visi mėgstantys fotografuoti bei besidomintys savo kraštu kviečiami registruotis kraštovaizdzio kaitos fotokonkursui „Laikas keičia žemę“ Lietuvos geografų draugijos internetinėje svetainėje www.lgd.lt ir iki šių metų gegužės 1 d. pateikti 2-4 fotografijų serijas, atspindinčias vienos konkrečios vietovės pokyčius mažiausiai per dešimtmetį.
Konkurso organizatoriai – Lietuvos geografų draugija kartu su Lietuvos Respubublikos aplinkos ministerija ir kitais partneriais – kviečia gyventojus plėtoti kraštovaizdžio suvokimą, skatinti aktyviai stebėti jo kaitą, kritiškai ją vertinti bei būti aktyviais kraštovaidžio kūrėjais.


Pagal savo amžių ir žinių lygį, konkurso dalyviai turi pateikti 2-4 tos pačios vietovės fotografijas, kurių viena būtų atlikta 2012-2013, o kita – ne vėliau kaip 2002 m. Taip pat reikia aprašyti tuo laikotarpiu įvykusius kraštovaizdžio pokyčius, naudojantis interaktyvia svetaine www.maps.lt  pažymėti kuo tikslesnę fotografavimo vietą. Visiems užsiregistravusiems bus išsiųsti metodiniai patarimai, padėsiantys tapti Lietuvos kraštovaizdžio tyrėjais.


Konkurso darbai bus vertinami 2 kategorijose: „Laikas ir kraštovaizdis“ ir „Aš – kraštovaizdžio dalis“. Pirmoje kategorijoje bus nagrinėjamos bet kurios Lietuvos vietovės kaitą atspindinčių fotografijų serijos. Antrojoje – uždavinys suasmeninamas: nuotraukų serijoje turės būti užfiksuotas pats darbo autorius toje pat vietoje skirtingu laiku, aprašyta ne tik kraštovaizdžio, bet ir asmenybės kaita, įvykusi per tam tikrą laiką.


Fotografijų vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos geografų draugijos, Aplinkos ministerijos, Lietuvos fotomenininkų sąjungos atstovų, atsižvelgdama į autorių amžių, profesionalumą geografijos ir fotografijos srityje, darbus vertins pagal dalyvių žinias apie vaizduojamą kraštovaizdį ir asmenines įžvalgas, kraštovaizdžio kaitos ir jos priežasčių atskleidimo vaizdu ir tekstu originalumą, tos pačios vietovės nuotraukų, atskleidžiančių jos pokyčius, skaičių ir vaizduojamo laiko atkarpos ilgį, nuotraukų aktualumą ir išliekamąją vertę; techninę 2012-2013 metų nuotraukų kokybę.


Visi darbai bus skelbiami Lietuvos geografų draugijos, UAB Hnit-Baltic svetainėse. Konkurso laureatai bus skelbiami viešai informacijos priemonėse ir Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos proga – 2013 m. birželio mėn. 5 d. – apdovanojami specialiais Lietuvos geografų draugijos diplomais, organizatorių ir rėmėjų dovanomis, bus surengta laureatų darbų paroda, leidžiamas specialus konkurso leidinys.


Išsamesnę informaciją gali suteikti Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Kraštovaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Godienė tel. (8 5)  266 3614 arba el. paštu g.godienė@am.lt.  

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla