Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Lietuvos savivaldybių indeksas 2012: Mažeikių rajono savivaldybė – 8 vietoje PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. gruodžio 01, Šeštadienis, 12:46

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLR) antrą kartą skelbia Lietuvos savivaldybių indeksą, kuris vertina, kaip savivaldybėse yra užtikrinama žmonių ekonominė laisvė.
Indekse buvo vertinamos devynios aktualiausios savivaldybių veiklos sritys – komunalinio ūkio, švietimo, sveikatos, socialinės rūpybos, investicijų ir plėtros, mokesčių, savivaldybės administracijos, turto valdymo ir biudžeto.
Pirmąją vietą tarp miestų užima Klaipėdos miesto savivaldybė, surinkusi 69,4 balo iš 100 galimų. Iš 53-ių tyrime vertintų rajonų savivaldybių pirmoje vietoje yra Kretingos rajono savivaldybė (68,9 balo).


Mažeikių rajono savivaldybė – aštuntoje vietoje (56,4 balo). LLR savivaldybių indekse ypač gerai įvertinta Mažeikių rajone teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybė – tarp visų šalies rajonų savivaldybių mažeikiškiams skirta 2 vieta (78,3 balo). Pagal investicijų pritraukimą mūsų rajonas – ketvirtas (61,3 balo).


„Nors Lietuvoje labai daug sprendimų yra sukoncentruota centrinės valdžios organuose, savivaldybės vaidina svarbų vaidmenį tokiose žmonėms artimose srityse kaip komunalinis ūkis, transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, mokesčiai ir kt. Svarbu suprasti, kad konkuruoti turi ne tik verslas, bet ir valdžia. Kiekviena savivaldybė turi stengtis sudaryti kuo geresnes gyvenimo, darbo, verslo sąlygas. „Lietuvos savivaldybių indeksas 2012“ ir yra skirtas tam, kad galėtume įvertinti, kurios savivaldybės pirmauja, o kurioms reiktų pasitempti,“ – teigia „Lietuvos savivaldybių indekso 2012“ tyrimo vadovas ir LLRI vyresnysis ekspertas Vytautas Žukauskas.


Kaip nurodoma LLR pranešime spaudai, vertinant bendras tendencijas, savivaldybėse buvo ir gerų, ir blogų dalykų. Pavyzdžiui, sveikintina, kad 5 savivaldybės pasirinko vykdyti socialinės paramos skyrimą kaip savarankišką funkciją, daugėjo vieno langelio principą įsidiegusių savivaldybių, daugumos savivaldybių internetinės svetainės reikalavimus atitinka daugiau nei 90 proc. – galima stebėti viešai posėdžius, matyti Tarybos narių balsavimus. Taip pat nedidintas nekilnojamo turto mokesčio tarifų bendras lygis – vidutiniškai net šiek tiek mažėjo. Savivaldybių veiklos rezultatai rodo, kad trumpėjo patekimo pas šeimos gydytoją laukimo laikas, augo tiesioginių užsienio investicijų apimtys.


Kaip blogos tendencijos vertintinos šios – didėjo savivaldybių skola, savivaldybės vis dar turi daug nenaudojamo neprivatizuotų pastatų ir patalpų (vidutiniškai siekia 16 proc. viso turimų pastatų ir patalpų ploto), didelė dalis viešųjų pirkimų nėra skelbiami. Kiti neigiami savivaldybių veiklos rezultatai – nedarbas vis dar išlieka aukštas, padaugėjo socialines pašalpas gaunančių žmonių skaičius, materialinių investicijų kiekiai pastaraisiais metais krito.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla