Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Ukriniškiai piešė drauge su rašytoju–iliustratoriumi K. Kasparavičiumi PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. lapkričio 29, Ketvirtadienis, 07:24

Ukrinuose dailininkas-rašytojas Kęstutis KasparavičiusLapkričio 23 d. Ukrinuose vyko susitikimas su garsiu rašytoju bei knygų iliustratoriumi Kęstučiu Kasperavičiumi.
Renginys – tai Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialo Ukrinų bibliotekos įgyvendinamo projekto „Skaitydami kuriame, bendraujame, svajojame“ baigiamoji dalis.
Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos skaitymo skatinimo programos lėšų.
Susitikime dalyvavo gausus būrys Ukrinų, Renavo, Židikų ir aplinkinių kaimų vaikų, tėvelių bei mokytojų.

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresniosios bibliotekininkės Valdos Muravjovienės nuomone, renginys išsiskyrė dalyvių gausa, nes svečiavęsis Kęstutis Kasparavičius – vienas mylimiausių vaikiškų knygų autorių ir iliustratorių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Nuo 1984 metų K.Kasperavičius iliustravo apie 50 knygų vaikams, kai kurias iš jų ir iliustravo, ir parašė. Tai – „Kvailos istorijos“, „Trumpos istorijos“, „Kiškis Morkus Didysis“ ir kt. Visos jos vaikų mėgstamos ir skaitomos. 

 
Rašytojas ir iliustratorius yra pelnęs daugybę apdovanojimų. Keli iš jų: 1993 m. Bolonijos knygų mugėje už iliustracijas E. Learo knygai „Antis ir kengūra“ apdovanotas UNICEF „Metų iliustruotojo“ diplomu, 1994 m. Barselonoje vykusiame iliustracijų konkurse pelnė II vietą už iliustracijas F. Dostojevskio knygai „Sąžiningas vagis“ ir nemažai kitų.


V.Muravjovienė teigė, kad smalsūs, aktyvūs, piešti ir knygas skaityti mėgstantys vaikai atidžiai klausėsi dailininko pasakojimų, klausė, bandė atspėti, kokiomis kalbomis parašytas knygas rašytojas laikė rankose. Rašytojas papasakojo, kaip gimė pirmosios jo pieštos knygos, kaip pradėjo rašyti trumpas istorijas ir kad piešti jam patinka labiau, negu rašyti.


Daug gerų emocijų suteikė rašytojo pasiūlyta bendravimo forma – kartu piešti. Kalbėdamas su vaikais, dailininkas dideliame popieriaus lape piešė: iš pradžių elegantiškus batelius, kojas, suknelę, o po to ir visą gražuolę Žirafą, kurią K.Kasparavičiui spalvinti padėjo vaikai.


Atsidėkodami dailininkui–rašytoju,i vaikai padovanojo atminimo dovaną – pačių rankomis padarytą spintą su rūbais, batais ir linkėjimais.


„Dabar biblioteką puoš įspūdingo dydžio Žirafa, likusi atminimui po šilto susitikimo su dailininku“, – džiaugėsi V.Muravjovienė.
Antroje renginio dalyje buvo pristatyta paroda „Piešiame iliustracijas geriausioms 2011 Metų vaikų knygoms“.


Spalio mėnesį paskelbtame konkurse dalyvavo 74 autoriai, pateikę 52 darbus, kuriuos vertino komisija: iliustratorius–rašytojas Kęstutis Kasparavičius, Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė, Ukrinų seniūnaitė Gitana Pocevičienė, Ukrinų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Šiaulys ir mokinių komiteto pirmininkė Goda Urbonaitė.  


Pristatyti vaikų piešinių konkurso dalyvių darbai buvo sukurti įvairia technika: piešti akvarele, guašu, vitražiniais dažais ant stiklo.
Komisijos sprendimu prizai už piešinius įteikti: Karolinai Gagėlaitei („Stebuklingas Dominyko brangakmenis“), Giedrei Girdvainytei („Skrydis“), Laurai Vaitkutei („Gulbės“), Simonai Raštikaitei („Rugiagėlė pabunda“), Irmantui Daukontui („Arklys Dominykas ir karkvabalis“).


Pasak bibliotekininkės V.Muravjovienės, įgyvendinus projektą „Skaitydami kuriame, bendraujame, svajojame“, bibliotekos fondas pasipildė naujomis vaikiškomis knygomis, biblioteka pasipuošė įrėmintais vaikų piešiniais.


Į projektinę veiklą aktyviai įsitraukė Ukrinų, Renavo ir Židikų mokyklų vaikai.
Projekto įgyvendinimas praturtino kaimo vaikų laisvalaikį, suteikė jiems naujų žinių apie literatūrą ir dailę.

 

 

 

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla